Jak zmniejszyć zużycie prądu - optymalizacja ogrzewania

Poradnik dodany przez: Nassau
6046 0

Rozpoczęliśmy właśnie sezon grzewczy, a tym samym weszliśmy w okres roku, które zakończenie i związane z nim rachunki mogą nie jednego z nas doprowadzić do siwizny. Istnieją jednak sprawdzone sposobny na tanie ogrzewanie domu, pod warunkiem, że będziemy ich przestrzegać i regularnie wykonywać konserwację sprzętu – zwłaszcza, jeżeli posiadamy bojler, którym ogrzewamy wodę.

Porady zawarte w tym tutorialu odnoszą się to kilki prostych trików, o jakie możemy zadbać sami. Jeżeli mamy w nawyku, że ustawiamy ogrzewanie na full, powinniśmy zdać sobie sprawę, że to właśnie to – zaraz po niesprawnym, zakurzonym sprzęcie – powoduje gigantyczne rachunki.

Optymalna temperatura w pomieszczeniu to 19 stopni Celcjusza w dzień i 16 stopni w nocy. Dlatego też należy ustawić ogrzewanie, pamiętając o właściwych parametrach wnętrza – mniejsze pokoje, łazienki, kuchnia czy sypialnia mają własne wskazania.

Jeżeli posiadamy grzejniki na parę, oszczędzanie energii powinniśmy zacząć od ich odpowietrzania. W tym celu odkręcamy zawór i czekamy, aż przestanie syczeć, a pojawi się woda. Przed rozpoczęciem całego procesu powinniśmy umieścić naczynie, do które nakapie woda, żeby nie niszczyć podłogi.

Porady odnośnie tego, w jakie sposób usprawnić oszczędzanie możemy wzbogacić także o regularne czyszczenie i sprawdzanie sprzętu. Choć nie wydaje się to mieć wielkiego znaczenia, to kurz zalegający na i między szczelinami grzejnika może hamować przepływ ciepła, które następnie roznosi się po pomieszczeniu.

Dlatego, jeżeli szukasz sposobu na tanie ogrzewanie domu w okresie późno jesiennym, zimowym i wczesną wiosną, musisz zmienić nawyki związane z korzystaniem z grzejników. To one najczęściej doprowadzają do nadmiernych wydatków i to właśnie je najłatwiej samodzielnie kontrolować.

Do poradnika Jak zmniejszyć zużycie prądu - optymalizacja ogrzewania przypisano następujące tagi:

porady ogrzewanie oszczędzanie rachunki oszczędzanie energii tanie ogrzewanie domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zmniejszyć zużycie prądu - optymalizacja ogrzewania skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...