Jak zostać elektronikiem #5 - Diody LED cz.2 i potencjometry

Poradnik dodany przez: grabaz
21522 5

W tym poradniku, który jest częścią kursu związanego z elektroniką zmontujemy układy w których coś już się będzie dziać ciekawego i będziemy mieli wpływ na to, co się dzieje w zbudowanym przez nas obwodzie. Dlatego dziś nadal będą diody LED ale zamiast rezystorów, użyjemy rezystorów nastawnych, czyli potencjometrów. Ten odcinek już można powiedzieć, że zapowiada naprawdę fajne rzeczy, chociaż to jeszcze nadal jest kurs elektroniki dla początkujących. 

Tak jak poprzednio, wszystko jest dokładnie pokazane, opisane i rozpisane schematami. Elektronika dla początkujących to dużo tłumaczenia ale ważne jest abyście wszystko zrozumieli, ponieważ później może być problem. 

Sama elektronika która jest pokazana tylko na schematach na pewno wygląda niezrozumiale. Ale z tym kursem elektroniki powoli zaczniecie się uczyć czytać schematy elektroniczne i oczywiście sami też rozrysowywać połączenia. Zapraszam do tego odcinka jak i do kolejnych poradników, które dalej będa pokazywać nowe rzeczy związane z elektroniką.

Do poradnika Jak zostać elektronikiem #5 - Diody LED cz.2 i potencjometry przypisano następujące tagi:

elektronika potencjometr kurs elektroniki diody led elektronika dla początkujących elektronika kurs potencjometry

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zostać elektronikiem #5 - Diody LED cz.2 i potencjometry skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...