Jak zrobić 3 fajne rzeczy - majsterkowanie dla każdego

Poradnik dodany przez: krilan1995
6652 0

Co można robić w domuTechnika i majsterkowanie pozwalające na wykonanie fajnych gadżetów to coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu, dający nie tylko zajęcie, ale też satysfakcję ze stworzenia fajnych rzeczy. W powyższym filmie z cyklu zrób to sam prezentujemy, jak w prosty sposób wykonać trzy fajne gadżety.
Zrób to sam – czyli pomysł na wiatraczek latający wykonany z puszki po Coca-Coli i patyczków. Z puszki wycinamy nożem do metalu spód i wierzch, pozostawiając sam metalowy środek. Następnie obrysowujemy na nim kształt szpatułki lekarskiej i wycinamy kształt z blachy, sklejając szpatułkę i blachę taśmą samoprzylepną. Wiercimy otworek w stworzonym w ten sposób śmigle i mocujemy do niego patyczek do szaszłyków. Następnie mocujemy uchwyt z kolejnego opakowania, tym razem po cukierkach typu lentilki, a miejsce tuż pod śmigłem owijamy mocną dratwą. Ciągnąc za nić możemy zwolnić śmigło, które będzie latać na duże odległości tworząc w ten sposób samodzielnie wykonany fajny gadżet do zabaw w plenerze.
Kolejny pomysł na majsterkowanie i fajny gadżet wymaga tylko ołówka i rolki szarej taśmy pakowej. Odcinając kwadratowe kawałki taśmy i składając jeden z ich rogów do środka możemy w oryginalny sposób ozdobić górną część ołówka. Doklejając kolejne kawałki taśmy uzyskamy bowiem kształt róży, zdobiącej jego szczyt.
I ostatni sposób na fajną rzecz wykonaną metodą domowego majsterkowania w stylu wynalazków Jamesa Bonda. Z pudełka po lentilkach z doczepionym mechanizmem strzelania z baterią możemy stworzyć niewielką wyrzutnię doczepioną do ręcznego zegarka zaskakują w ten sposób naszych znajomych.

Do poradnika Jak zrobić 3 fajne rzeczy - majsterkowanie dla każdego przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie zrób to sam fajne gadżety fajne rzeczy co można robić w domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić 3 fajne rzeczy - majsterkowanie dla każdego skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...