Jak zrobić 6 fajnych rzeczy z ... wazeliną

Poradnik dodany przez: eryk3319
6606 0

Wazelina kosmetyczna bardzo nietypowych zastosowaniach. Jest to kolejna rzecz, która jest niedoceniana i którą można wykorzystać na kilka sposobów. Akurat wazelina kosmetyczna to coś takiego, co nie jest zawsze w domu (tak jak np. pasta do zębów), ale bez problemu kupicie ją w sklepie i w każdej aptece. A teraz do rzeczy, czyli do naszych lifehacków.

Oto 6 fajnych rzeczy do zrobienia w domu związanych mocniej lub mniej z wazeliną kosmetyczną, czyli z bohaterką naszego odcinka:

1. Świeczka z wazeliny i kawałka papieru, czyli awaryjne oświetlenie gdy już nawet podgrzewacze nam się skończyły lub po prostu nie możemy ich znaleźć.

2. Zrób to sam, czyli zestaw do smarowania łańcucha rowerowego. Zobacz jak zbudować takie domowe urządzenie do smarowania (można użyć właśnie wazeliny kosmetycznej albo po prostu smaru)

3. Rozpałka do ogniska lub grilla w formie kłębka bawełny z wazeliną. Długo się pali i bardzo łatwo zrobić

4. Brak pasty do butów? Wykorzystaj wazelinę kosmetyczną! To działa i to nawet lepiej!

5. Lifehack pozwalający na dłuższe życie zapałki, czyli w jaki sposób zwykła zapałka może się dłużej palić .. dużo dłużej.

6. Ostatni pomysł na wykorzystanie wazeliny kosmetycznej to sposób na aplikowanie jej w różne szczeliny, jak na przykład do skrzypiących drzwi. Bardzo prosty patent bo potrzebujemy tutaj tylko zwykłej strzykawki.

Mam nadzieję, że te 6 szybkich pomysłów i lifehacków (no numer dwa w wykonaniu nie jest taki szybki ale też nie jest to coś kosmicznego do zrobienia w domu) wam się spodoba i że będziecie teraz częściej wykorzystywać wazelinę kosmetyczną nie tylko do jej pierwotnych celów.

Do poradnika Jak zrobić 6 fajnych rzeczy z ... wazeliną przypisano następujące tagi:

gadżety zrób to sam lifehacki proste majsterkowanie fajne rzeczy do zrobienia w domu wazelina kosmetyczna

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić 6 fajnych rzeczy z ... wazeliną skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...