Jak zrobić elektrycznego longboarda 4x4

Poradnik dodany przez: LuuFreePo
4996 0

Majsterkowanie można traktować jako hobby, ale czasami wychodzą z tego bardzo przydatne urządzenia. Wyobraźmy sobie elektryczną deskorolkę - zrobić ją nie jest wcale trudno, jednak potrzebne jest poświęcenie większej ilości czasu. W sklepach takie urządzenia kosztują nawet 1000 złotych, więc oszczędność pieniędzy również jest.
Aby wykonać nasz skateboard (lub longboard - można stosować ten pomysł do obu odmian desek) najpierw trzeba się trochę przygotować. Materiały jakie będziemy potrzebować to na pewno drewniane deski, kółka, silnik elektryczny, materiały do wykonania pilota, osie do kół, śruby i kilka innych narzędzi do połączenia tego wszystkiego.
Najpierw trzeba wykonać szkielet - drewnianą deskę i również wykonaną z drewna obudowę na silnik elektryczny. Ta druga część znajdzie się pod deską. Następnie trzeba założyć koła na osie i wszystko ze sobą połączyć.
Teraz elektronika. Troszkę trudniejsza część, czyli wykonanie silnika elektrycznego i odpowiedniego jego podłączenie do kół i wyprowadzenie okablowania do pilota. Zaprogramowanie urządzenia może zająć trochę czasu, ale wystarczy trochę uwagi i przyłożenia się a efekt będzie znakomity. Po zamontowaniu silnika pod deską trzeba go zabezpieczyć od dołu, aby nie dostała się do niego woda od dołu. Wszystko oczywiście można wykończyć wedle własnego uznania, pomalować czy nałożyć wykładziny do deskorolek. Sterowanie deską odbywa się za pomocą przygotowanego wcześniej pilota.
Takim oto sposobem nasz smartboard jest gotowy i udowadnia to, że jeśli się chce, to urządzenia typu ebike czy elektryczne deskorolki naprawdę można samemu zrobić w domu.

Do poradnika Jak zrobić elektrycznego longboarda 4x4 przypisano następujące tagi:

skateboard elektronika majsterkowanie elektryczna deskorolka longboard ebike

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić elektrycznego longboarda 4x4 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...