Jak zrobić klepsydrę z butelki w 5 min

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
7215 0

Starożytne metody odmierzania czasu nie straciły na atrakcyjności do dnia dzisiejszego. Wszystkie zawierają w sobie pewną magię, choć obecnie znajduje się wiele wyjaśnień w nauce na poszczególne zjawiska. Podobnie wygląda klepsydra, którą możemy nawet teraz przygotować z plastikowej butelki, odpowiedniej ilości piasku (przesianego i oczyszczonego z większych kamieni) oraz odrobiny kleju i pary nożyczek.
Zaczynamy od właściwego przygotowania butelki poprzez odcięcie jej szyjki i spiłowanie ostrych brzegów, aby idealnie pasowały. Następnie dokładnie suszymy piasek na słońcu lub w piekarniku - technika ta pozwala na uzyskanie wyrazistego koloru i jednocześnie zapobiega powstawaniu grudek, które mogą hamować cały mechanizm.
Następnie takie butelki PET napełniamy piaskiem mogący odmierzyć jedną minutę i sklejamy ze sobą odcięte szyjki. W ten sposób zamkniemy całość i uzyskamy dobrze nam znaną formę. Taka prosta i efektowna klepsydra DIY może być również inspirującym projektem na zajęciach plastycznych, dlatego też poleca się go szczególnie osobom kreatywnym, które lubią się realizować poprzez tego rodzaju aktywność. Dekoracje tego typu posiadają swój niewątpliwy urok i duszę, przez co pokazują naszą pasję i twórczą osobowość.
Nawet zwykła klepsydra przygotowana własnoręcznie zyskuje coś niepowtarzalnego. A zastosowania do jej stworzenia technika sprawi, że będzie ona idealnie dopasowana do naszych potrzeb – przy mniejszej średnicy lejka, można odmierzać dłuższej interwały czasowe, podobnie, jak przy większej ilości czasu. Zapewni nam to idealne dopasowanie do celu, zgodnie z którym przygotowujemy taką klepsydrę.

Blog: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Do poradnika Jak zrobić klepsydrę z butelki w 5 min przypisano następujące tagi:

butelki technika dekoracje klepsydra butelki pet klepsydra diy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić klepsydrę z butelki w 5 min skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...