Jak zrobić lampkę nocną z ładowarki od telefonu

Znalazł: Mortyr
Źródło filmu: YouTube
36630 3.33

Lampka nocna ma za zadanie dawać nam lekkie światło które niektórym pomaga zasnąć a dla innych będzie oświetlać kawałek pokoju. Jednak skoro np. dziecko musi mieć zapaloną jakąś lampkę przez noc to fajnie jakby takie urządzenie pobierało mało prądu, bo inaczej rachunek za prąd nas powali na zawał serce. Dlatego najlepiej aby taka lampka nocna lub lampka do sypialni była oparta na diodach LED. I tutaj pojawia się własnie pomysł wykonania samodzielnie takiej lampki LED wykorzystując do zasilania starą ładowarkę od telefonu. Inaczej mówiąc aby to było trochę jaśniejsze: do starej ładowarki od telefonu  podłączymy diody LED tak aby były one połączone z obudową i tworzyły jedną całość, która będzie naszą lampką. 

Dlatego jeżeli masz gdzieś stare ładowarki do telefonów to możesz jedną z nich wykorzystać. Ważne aby to była ładowarka 5V. No i nie musi to być koniecznie ładowarka od telefonu. 
Zobacz jak można w dość łatwy sposób zrobić lampkę do sypialni z ładowarki i jeśli pomysł Ci się spodoba, to działaj

Składniki:

  • Stara ładowarka do telefonu
  • Lutownica
  • 4 diody
  • Kabelki
  • Wiertarka
  • Klej

Do poradnika Jak zrobić lampkę nocną z ładowarki od telefonu przypisano następujące tagi:

elektronika lampka nocna lampka led lampka do sypialni lampka na noc stara ładowarka od telefonu stare ładowarki do telefonów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić lampkę nocną z ładowarki od telefonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...