Jak zrobić świecącą rękawiczkę

Poradnik dodany przez: Cress6
3416 0

Jeżeli mamy w sobie ukrytego majsterkowicza i lubimy domowej roboty gadżety rozwiązujące typowe, codzienne problemy, to z pewnością spodoba nam się ten tutorial. Dzięki niemu w naszym domowym warsztacie powstanie niezwykła rękawiczka, która ułatwi nam życie i jednocześnie będzie czymś nietypowym w naszym arsenale gadżetów.
Ze zwykłej rękawiczki na rower bądź innej, z dobrą izolacją, wykonujemy prosty i tani DIY. Kiedy skończymy montować wszystkie element w jeden system i przejdziemy do jej testowania, zobaczymy, w jaki sposób działają połączone obwody, para zwykłych, biurowych pinezek oraz zapałka.
Zastosowana w tym tutorialu elektronika korzysta z prostych właściwości obwodów, dzięki czemu nawet osoby, które nie mają żadnej wiedzy w tej dziedzinie, są w stanie naśladować ten kurs. Również bardziej doświadczeni majsterkowicze znajdą inspirację w tym DIY.
Zwykła rękawiczka po kilku drobnych przeróbkach stanie się zapalarką. Będziemy mogli ją wykorzystywać do zapałek i innych mniejszych przedmiotów, które można zapalić – np. taśmę izolacyjną.
Podobnie jak bardziej skomplikowana technologia LED, również i tutaj mamy do czynienia z ciekawym zjawiskiem, które każdemu amatorowi fizyki i elektroniki jest prawdopodobnie znane. Odkrycie, jak działa w praktyce, sprawia, że ten DIY wykonamy z jeszcze większym zapałem. Szczególnie, gdy jesteśmy fanami filmów science-fiction, gdzie takie gadżety pojawiają się na porządku dziennym. Wystarczy, że posiadamy odpowiednie narzędzia, postępujemy krok po kroku za instrukcją z tego filmiku i zachowujemy ostrożności w trakcie pracy, żeby nie doszło do przykrego, choć prawdopodobnie niegroźne dla naszego zdrowia, wypadku. 

Do poradnika Jak zrobić świecącą rękawiczkę przypisano następujące tagi:

led elektronika rękawiczka diy rękawiczki na rower

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić świecącą rękawiczkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...