Jak zrobić lodówkę - pomysł do pokoju

Poradnik dodany przez: 99problems
12532 0

Z pewnością wielu osobom nie chce się w nocy wstawać i iść do kuchni po np. coś zimnego do picia z lodówki. Tymczasem okazuje się, że niewielka lodówka może znaleźć się u każdego w pokoju. Wystarczy tylko skorzystać z pomysłów diy do pokoju i nie jest to nie wiadomo jak zaawansowane majsterkowanie. Jak wykonać taką lodówkę?

Potrzebne będą nam między innymi ogniwa peltiera, radiatory, silikon, styropian, zielona płachta. Na radiator należy nałożyć ogniwo peltiera, a na niego drugi radiator. Przyda się także nałożenie pasty termoprzewodzącej by zwiększyć wydajność. Mały radiator, który jest na wierzchu trzeba wyposażyć w wiatraczek. Następnie należy zaopatrzyć się również w niepotrzebny już zasilacz od komputera 300W. Tymczasem ze styropianu należy ułożyć formę naszej lodówki i wyciąć w nim otwór na radiator z wiatraczkiem i przykleić go na gorąco klejem. Później trzeba skleić ze sobą wszystkie ścianki, klejem rozgrzanym do średniej temperatury. Później trzeba dokładnie zmierzyć lodówkę i odpowiednio przyciąć płachtę, którą później obłożymy lodówkę i przykleimy ją do niej. W jednej ze ścian muszą być drzwi. Lodówka ta świetnie sprawdzi się nie tylko do pokoju, ale również jako lodówka turystyczna. Gdy uruchomimy zasilacz to już po około pół godziny zacznie się robić naprawdę chłodno. W ten sposób możemy zawsze mieć przy sobie zimne napoje, jogurty i inne produkty spożywcze.

Warto wiedzieć, że taka technika pozwala stworzyć również różne inne bardzo przydatne gadżety na biurko. Wystarczy tylko odrobina kreatywności, cierpliwości i wprawy. DIY do pokoju, które warto rozważyć u siebie.

Do poradnika Jak zrobić lodówkę - pomysł do pokoju przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie lodówka lodówka turystyczna diy do pokoju gadżety do na biurko

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić lodówkę - pomysł do pokoju skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...