Jak zrobić nóż (knifemaking)

Poradnik dodany przez: SJ-knife
15237 4.5

Knifemaking, czyli robienie noży to sztuka, która kiedyś była bardzo popularna, niestety teraz już powoli zanika. Kucie noży charakteryzowało kowali, czy rzemieślników, ale nikt nie podejrzewał wtedy, że będzie to sztuka praktycznie na wymarciu.

Teraz prawie nikt nie wie jak powstaje nóż, czy jak zrobić nóż. A tym bardziej jak zrobić własny nóż, skrojony pod nasze potrzeby :).

Każdy ma różne, innego będzie potrzebował myśliwy, a innego pasjonat wędkowania. Jeszcze inny będzie potrzebny szefowi kuchni. Wszystko to kwestia indywidualna, dlatego zrobienie odpowiednie odpowiedniego narzedzia dla każdej z tych grup jest tak ciężkie.

Dlatego w tym filmie chciałbym przedstawić w skrócie jak powstaje nóż. Został on wykonany ze stali D2/k110 o grubości 3.5 mm długość całkowita to około 24 cm szerokość to jakieś 3,8 mm .Na rękojeści merbau klejony z wiśnią i przekładki z żółtego g10.

Mam nadzieję, że spodobał się Wam ten film i zainspirował Was do zrobienia czegoś takiego u siebie w domu. Oczywiście na własną odpowiedzialność.

Do poradnika Jak zrobić nóż (knifemaking) przypisano następujące tagi:

knifemaking kucie noży jak zrobić nóż jak powstaje nóż jak zrobić własny nóż

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić nóż (knifemaking) skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...