Jak zrobić nóż z pełnym trzpieniem

Poradnik dodany przez: wolfikx
5183 0

Jednym z rodzajów rzemiosła, które nadal nie odchodzi w zapomnienie, jak wiele innych, jest knifemaking. Nóż może służyć jako broń do ataku, obrony, pozyskiwania pożywienia, jego obróbki, a także jaki element ozdobny w kolekcji. Solidnie wykonany, może służyć właścicielowi latami, dlatego też warto – jeżeli mamy żyłkę majsterkowicza i dostęp do odpowiedniego sprzętu – dowiedzieć się, jak zrobić własny nóż.
Na powyższym filmiku zaprezentowano dalszy etap obróbki, dzięki czemu dowiemy się, jak powstaje nóż krok po kroku z obszernym komentarzem i podpowiedziami, jak najlepiej wykorzystać materiały i jakiej techniki powinno się używać, żeby osiągnąć zadowalający efekt.
Jeżeli wiemy, na czym polega kucie noży, możemy przystąpić do świadomej pracy nad kreowaniem nie tylko pożytecznego, wielofunkcyjnego narzędzia, ale również estetycznego, doskonale się prezentującego dzieła sztuki rzemieślniczej.
Powinniśmy doskonale wiedzieć, jak zrobić nóż, ponieważ jest to umiejętność kluczowa, bez której trudno sobie wyobrazić udaną pracę. Drobne szczegóły pozwalające na uzyskanie fachowego wyglądu ostrze, rękojeści i pięknej, eleganckiej prezentacji całości.
Kucia noży to prawdziwa sztuka, w której liczy się nie tylko wiedza, ale też praktyczna wiedza i doświadczenie nabywane latami. Dzięki temu stosowana technika będzie niezawodna i wytrzyma próbę czasu.
Na powyższym filmiku otrzymujemy wskazówki, które w ekspercki sposób pokażą nam, jak wykonać nóż. Zaprezentowana zostanie wiedza, jak powstaje nóż oraz wskazówki, jaki błędów unikać, zanim przystąpimy do pracy oraz w jej trakcie, a także jak zadbać o doskonałe wykończenie każdego elementu.

Końcowy efekt: https://forum.knives.pl/index.php/topic,196789.msg2445077.html#msg2445077 

Do poradnika Jak zrobić nóż z pełnym trzpieniem przypisano następujące tagi:

technika knifemaking kucie noży jak zrobić nóż jak powstaje nóż jak zrobić własny nóż

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić nóż z pełnym trzpieniem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...