Jak zrobić obraz z żywicy

Poradnik dodany przez: WrednaRzepa
15571 0

Wielu z nas żywica epoksydowe kojarzy się ze stolarskim warsztatem oraz różnego rodzaju meblami. Nie wielu jednak sobie zdaje sprawę z tego, że istnieje technika pozwalająca na stworzenie znacznie bardziej artystycznych tworów niż proste półki czy regały, które powinny przetrwać długie lata intensywnego użytkownika. Choć zdaje się to nieprawdopodobne potrzebne jest jedynie kila prostych narzędzi oraz odrobina wyobraźni, nic czego nie mógłby wykrzesać z siebie miłośnik stolarki.

Do wykonania takiego obrazu potrzebna jest żywica, a także odpowiedni blat i materiały. Wydaje się to niezwykle trudne i trochę niebezpieczne dla niewprawionego oka, jednak przy pewnej wprawie potrzeba będzie jedynie cierpliwość i czas. Wszelkiego rodzaju dekoracje do domu otworzone w obrębie domowego warsztatu z cała pewnością mają ogromną wartość sentymentalną. Z tego też powodu filmik przedstawia, dzięki którym obrazy w salonie będę posiadały dodatkowe walory. Robi to przy tym krok po kroku, zawierając po drodze cenne wskazówki i wytyczne odnośnie zasad bezpieczeństwa i trików, które może z łatwością wykorzystać każdy amator.

Stworzone dzięki tej technice obrazy wyglądają elegancko i wyjątkowo. Choć daleko im do mistrzów klasyków i wirtuozów pędzla, z całą pewnością, jako unikalne dekoracje do domu sprawdza się doskonale. Nawet jeżeli żywica epoksydowa to niezbyt wdzięczny materiał do tego rodzaju obróbki, warto poświęcić czas i dowiedzieć się, jak można dzięki niemu w kilku prostych krokach przygotować wyjątkowe obrazy. Wystarczy tylko odrobina zapału, trochę wolnego czasu i chęć podjęcia nowego wyzwania.

Do poradnika Jak zrobić obraz z żywicy przypisano następujące tagi:

technika obrazy dekoracje do domu żywica obrazy do salonu żywica epoksydowa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić obraz z żywicy skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...