Jak zrobić ramię robota

Poradnik dodany przez: Pawelcz86
7532 0

Jak w prosty sposób zrobić ramię robota przy użyciu kartonu i kleju na gorąco. Brzmi nieco nieprawdopodobnie ale jest to do zrobienia i po oglądnięciu poradnika większość z was stwierdzi, że całość jest tak naprawdę prosta, tylko trzeba temu projektowi poświęcić chwilę uwagi. Bo mechaniczne ramię nie musi przecież być zrobione z metalu. Do formy pokazowej aby przedstawić zasadę działania i do po prostu zabawy dla ciekawskich i dla majsterkowiczów wystarczy zrobić takie ramię robota z prostych i podstawowych materiałów, takich jak karton i klej na gorąco. Do tego sznurek i słomki i już można działać. No i nie ma tu nic oszukanego. Takie wymyślne rzeczy z papieru to nic innego jak pomysłowe majsterkowanie, na które warto poświęcić chwilę czasu, bo cały projekt jest mega ciekawy - no kurczę, robimy przecież działające ramię robota! Schemat i proces wykonania macie w filmie, więc oglądajcie uważnie a na pewno wam wyjdzie. 

Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie aby ulepszyć ten sposób. Może zrobić takie mechaniczne ramię nie na bazie kleju na gorąco i na bazie kartonu ale za pomocą innych materiałów. Jest tu pokazana zasada działania, więc można kombinować jak ktoś ma większe zdolności i możliwości majsterkowe. No i jest to też ciekawy projekt do szkoły z zajęć technicznych. A kto wie, może zainteresuje was temat budowania robotów i wgłębicie się mocniej w coś takiego. Powodzenia

Muzyka użyta w tym poradniku to Audionautix: Yeah Yeah – na licencji Creative Commons Attribution (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

Wykonawca utworu i jego strona internetowa: http://audionautix.com/

Składniki:

  • karton
  • słomki
  • sznurek
  • klej na gorąco

Do poradnika Jak zrobić ramię robota przypisano następujące tagi:

technika rzeczy z papieru klej na gorąco ramię robota mechaniczne ramię ramię robota schemat

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić ramię robota skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...