Jak zrobić skarbonkę ze zjazdem monet

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Gadżety
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 16.01.2018 / 14:00
  • Odsłony: 1 495
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

Darkiri

Do poradnika jak zrobić skarbonkę ze zjazdem monet przypisano następujące tagi:

Kolorowa skarbonka ze zjazdem monet może być pomysłem na prezent zastępującym tradycyjną świnkę skarbonkę i zachęcającym do oszczędzania. W tej skarboncebowiem widać, jak monety zjeżdżają po pochylniach wbudowanych w przezroczystą obudowę i gromadzą się na dole, uzmysławiająca osobie obdarowanej takim gadżetem, że oszczędzanie daje efekty. Tego typu fajne rzeczy są świetnym pomysłem na prezent, tym cenniejszy, że wykonany samodzielnie dzięki wskazówkom krok po kroku pokazywanym w powyższym filmie.
Skarbonkę ze zjazdem monet wykonujemy ze sztywnej tektury z której wycinamy cienkie paski – posłużą one za pochylnie. Następnie na kartonie rozrysowujemy, jak szerokie mają być poszczególne korytarze, którymi będą zsuwać się monety. We właściwym miejscach sklejamy ze sobą poszczególne paski tektury. Powstały kształt zabezpieczamy plastikową, sztywną i przezroczystą powłoką≤ która umożliwi obserwowanie zjazdu monet w skarbonce.
Ze sztywnej tektury wycinamy dwa stojaki, na których będzie opierać się skarbonka, a także jej spód, gdzie będą spadać monety. Sklejamy je z powstałą wcześniej konstrukcją mocną taśmą malarską. Klejem na ciepło z kolei zaklejamy konstrukcję z plastikową osłonką dookoła, tak aby całość się nie rozpadła i potrafiła przechować spory ciężar oszczędzanych monet. Ostatnim etapem tworzenia tego gadżetu będzie oklejenie kolorowymi papierami plastikowej przezroczystej okładziny, tak aby całość nabrała wesołego, fantazyjnego charakteru. Ta nietypowa świnka skarbonka ma nowoczesny charakter i na pewno spodoba się osobom, które lubią współczesne w stylu gadżety. Zróbcie sami

Kategoria: Gadżety

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić skarbonkę ze zjazdem monet skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków