Jak zrobić świąteczną choinkę - 5 prostych sposobów

Poradnik dodany przez: NicoleDe7
7084 0

Czym byłby święta bez głównej aktorki. Choinka zawsze dumnie rozpościera swoje gałęzie tuż obok wigilijnego stołu i zapach lasu o poranku. Przystrajanie jej to jedna z wielu tradycji, która sięga minionych wieków. Jednak obok tych prawdziwych, w wielu domach pojawiają się sztuczne choinki, które zawsze pozostają zielone, mają tę samą wysokość i rozłożystość oraz są gotowe do przystrajania.

Filmik prezentuje, jak przygotować takie proste ozdoby świąteczne. Dzięki nim pokój, biurko czy stolik będą wyglądały dużo bardziej nastrojowo, pozwalając wczuć się w atmosferę świąt bożonarodzeniowych.
Na początek technika tworzenia choinki z masy strukturalnej, do której dodany zostaje brokat i barwnika. Na koniec dodaje się lampki i gwiazdkę na szczycie.

Drugą propozycją jest choinka z płatków – przygotowujemy styropianowy stożek i płatki kosmetyczne. Naklejamy je na stożek tak, aby nachodziły na siebie, a następnie przystrajamy wg uznania.

Trzecia jest dekoracja świąteczna z małych kawałków polaru pociętego w kostkę oraz styropianowego stożka.

Dalej możemy wykonać choinkę z szyszek sosnowych. Wystarczy do złoconej podstawy (papierowy stożek oklejony metalicznym papierem ozdobnym) przykleić wysuszone szyszki, tworząc z nich kolejne poziomy drzewka.

Ostatnią propozycją jest drzewko wykonana ze sznurka.

Każda technika pozwala na stworzenie pięknych dekoracji, dzięki którym nasze domu i biura będą mieniły się pięknymi barwami, tworząc świąteczny nastrój. Wykonane w ten sposób dekoracje świąteczne ręcznie robione sprawiają dużą radość dzieciom, które mogą pomóc przygotować dom do przyjścia Mikołaja.

http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Do poradnika Jak zrobić świąteczną choinkę - 5 prostych sposobów przypisano następujące tagi:

technika choinka ozdoby świąteczne dekoracje świąteczne dekoracje świąteczne ręcznie robione sztuczne choinki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić świąteczną choinkę - 5 prostych sposobów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...