Jak zrobić wieniec z kawałków gałązek

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Gadżety
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 16.02.2019 / 08:00
  • Odsłony: 1 192
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

NicoleDe7

Do poradnika jak zrobić wieniec z kawałków gałązek przypisano następujące tagi:

Samodzielnie wykonany wieniec może być zarówno ozdobą na drzwiach wejściowych, jak i ciekawą dekoracją do domu. Podstawa takiego wieńca często pozwala wykonać także ozdoby świątecznei inne gadżety związane z różnymi uroczystościami.
Aby wykonać sam wieniec z gałązek potrzebne są równe gałązki, pistolet na klej, sekator i bezbarwny lakier. Patyczki należy pociąć na małe kawałki, około 4-6 cm. Warto dbać o to, by były one jak najbardziej równe, wtedy trudno będzie odróżnić takie świąteczne lub jesienne dekoracje od tych wykonanych przez profesjonalistów. Następnie należy przygotować rysunek okręgu o wielkości, jaką ma mieć wieniec. To na nim należy ułożyć patyczki stanowiące najniższą warstwę. Kolejne należy po prostu dokleić pamiętając, aby podczas tego działania łączyć patyczki ze sobą. Na końcu można minimalnie dociąć patyczki, które na przykład za bardzo wystają poza wieniec oraz pokryć wszystko warstwą bezbarwnego lakieru.
Jeśli chodzi o jesienne dekoracje wieniec można ozdobić różami z liści. Te dodatki również można wykonać metodą diy. Aby to zrobić warto użyć zżółkłych już dużych liści klonu lub dębu. Do mniejszych róż zaś można użyć liści winobluszczu, które często są żywo czerwone. Wystarczy złożyć liść, a następnie marszcząc go, zwinąć go w formę kwiatu. Im więcej dołoży się liści, tym róża będzie większa. Całą różę należy ciasno związać u dołu zwykłą nitką, najlepiej w brązowym kolorze. Wybierając liście należy zwrócić uwagę na te, które posiadają ogonki. To ułatwi związanie całości na końcowym etapie. Na końcu róże również należy spryskać bezbarwnym lakierem, jeszcze przed przyklejeniem ich do wieńca.
Wieniec świąteczny można uzyskać przyklejając zamiast róż typowe ozdoby świąteczne.

Pomysły DIY dla każdego: http://pomyslyplastyczne.blogspot.com 

Kategoria: Gadżety

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić wieniec z kawałków gałązek skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków