Jak zrobić zdalnie sterowanego robota - prosty sposób

Poradnik dodany przez: 99problems
6761 0

Robotyka jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki. Budowane roboty, coraz częściej zastępują ludzi w fabrykach, dużych i małych firmach czy nawet pracach domowych. Dzieje się tak dlatego, że człowiek jest mniej precyzyjny, wykonuje swoje zadania wolniej i z mniejszą powtarzalnością niż zaprogramowana elektronika maszyny. Dodatkowo, roboty stają się coraz bardziej autonomiczne i technologicznie zaawansowane, co umożliwia wykonywanie skomplikowanych czynności oraz takich, które dla człowieka są niebezpieczne. Wypieranie ludzi przez roboty generuje wiele wątpliwości, głównie ze względu na zmniejszenie zatrudnienia, jednak należy pamiętać, że istnieją również pozytywne strony rozwoju automatyki i robotyki.

Po pierwsze, roboty rc (zdalnie sterowane) mogą wykonywać czynności, które dla człowieka są niebezpieczne lub nawet niewykonalne. Przykładami są VolcanoBot zaprojektowany do eksplorowania aktywnych wulkanów i zbierania próbek do analizy czy Recon Scout IR – robot zwiadowczy, posiadający umiejętność widzenia w ciemnościach, wykorzystywany do przeszukiwania terenów zniszczonych zarówno przez katastrofy naturalne jak i działanie człowieka, na przykład bombardowanie. Po drugie, roboty są wykorzystywane w dużych fabrykach, między innymi samochodowych, do wykonywania powtarzalnych i precyzyjnych czynności, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez przerwy- spawania, montowania detali, przenoszenia ciężkich części. Nie można zapomnieć o ich dużo bardziej trywialnym ich zastosowaniu, jakim są zdalnie sterowane zabawki. Zapewniają One rozrywkę na wiele godzin.

Dziś pokażemy Ci, jak przygotować taką zabawkę diy. Wydaje Ci się, że to trudne? Nic bardziej mylnego. Dzięki naszemu dzisiejszemu poradnikowi dowiesz się, jak po kroku robić takie zdalnie sterowane zabawki!

Do poradnika Jak zrobić zdalnie sterowanego robota - prosty sposób przypisano następujące tagi:

elektronika zabawki diy budowa robotów robot zdalnie sterowany robot rc zdalnie sterowane zabawki

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić zdalnie sterowanego robota - prosty sposób skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...