Jak zwalczać mszyce w ekologiczny sposób

Poradnik dodany przez: loksser
10064 0

Witam wszystkich ogrodników. W dzisiejszych czasach wiadomo, że aby nasze rośliny posadzone w ogrodzie urosły trzeba używać mnóstwo środków do ochrony roślin, które zapewnią odporność i odstraszą różne insekty. W dzisiejszym odcinku pokażę Wam jak przeprowadzić wygraną walkę z mszycami w ekologiczny sposób. Oglądając dzisiejszy odcinek poznacie ekologiczne preparaty na mszyce i poznacie właściwości mlecza. Zapraszam wszystkich ogrodników do oglądania dzisiejszego odcinka i zachęcam do wypróbowania moich sposobów na ochronę roślin. Od tej pory Wasze rośliny nie będą pokryte chemicznymi środkami, a przy okazji pozbędziecie się niechcianych insektów takich jak mszyce. Odwiedzajcie koniecznie ten kanał, gdzie znajdziecie więcej ciekawych porad dla ogrodników. Jak już tam będziecie to koniecznie subskrybujcie mój kanał, dzięki temu będziecie na bieżąco informowani o naszych najnowszych poradach. Czekam na łapki w górę i komentarze. Dzięki i pozdrawiam.

Poniżej opisy jak przygotować moje ekologiczne preparaty na mszyce:

1) Na początku obrać 3 ząbki czosnku pokroić w plasterki, następnie zalać 0,5 l cieplej wody i odczekać kilka godzin. Można zalać ponownie i zastosować na drugi dzień.

2) Mleko z woda 1:1, mieszamy i spryskujemy

3) Najpiero obieramy 75 g cebuli i kroimy, zalewamy ją 10 l wody i gotujemy przez 30 minut na małym ogniu, czekamy aż ostygnie i pryskamy

4) 2 łyżeczki tytoniu zalewamy 0,5 l wody, czekamy aż ostygnie i przecedzamy

5) 40 dag liści mniszka, zwanego mleczem, zalewamy 10 l wody. Odstawiamy i po 3 godzinach jest gotowy 

Do poradnika Jak zwalczać mszyce w ekologiczny sposób przypisano następujące tagi:

porady mszyce ochrona roślin walka z mszycami preparaty na mszyce mlecz właściwości

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zwalczać mszyce w ekologiczny sposób skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...