Jak wykonać preparat przeciw szkodnikom roślin doniczkowych

Jak wykonać preparat przeciw szkodnikom roślin doniczkowych

Macie rośliny doniczkowe i chcecie zadbać o nie i uchronić je przed różnymi szkodnikami? Zamiast kupować preparaty chemiczne możecie stworzyć własne ekologiczne preparaty.

Krok 1 - Wywar z liści pomidora

Liście pomidora (około 0.5 kg) i 5 litrów wody gotujemy przez 30 minut. Przecedzamy i dodajemy wody oraz 4g szarego mydła na 1 l preparatu. Tak przygotowaną mieszanką pryskamy rośliny, które zaatakowane zostały przez takie szkodniki jak mszyce i przędziorki.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o kwiaty domowe za pomocą piwa

Krok 2 - Wyciąg z pokrzywy

Pokrzywy możemy zebrać w lesie w ten sposób nic za nie nie zapłacimy. Pamiętajmy by robić to w grubych rękawiczkach, inaczej poparzymy się. 

Świeżo zerwane pokrzywy wysypujemy do wiadra, ale nie ugniatamy. Zalewamy to deszczówką, co jest dość istotne. Następnego dnia zlewamy wodę i używamy jej do spryskiwania roślin, na których pasożytują mszyce. Zabieg ponawiamy co kilka dni, aż owady znikną. 

Krok 3 - Napar z piołunu

15 g suszonego piołunu zalewamy jednym litrem wrzącej wody. Garnek zakrywamy pokrywką aż napar naciągnie, potrwa to około 10-15 minut. Po tym czasie przecedzamy zawartość garnka i ostudzamy. Używamy naparuj do opryskiwania zaatakowanej rośliny. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać preparat przeciw szkodnikom roślin doniczkowych skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!