Poczuj moc aborygeńskiej dmuchawki i zrób ją sam

Poradnik dodany przez: folkowski
5086 0

W poradniku zrób to sam dowiesz się, że zrobienie aborygeńskiej dmuchawki to nic trudnego. Wystarczy zaopatrzyć się w cienką rurkę pvc i odciąć, za pomocą piłki, kawałek długości 60cm. Następnie należy wyszlifować krawędzie. Na końcówkę rurki nakłada się przejściówki, które są włożone jedna w drugą, dzięki użyciu nagrzewnicy. Dysza wylotowa zostaje przyklejona do dmuchawki. Rączka dmuchawki także wycinana jest z płyty pvc i przewiercona. Umieszczona na rączce krawatka, pozwala na swobodne poruszanie dmuchawką. Po wybraniu miejsca przytwierdzenia dmuchawki do rączki, należy wykonać niewielkie nacięcie pilnikiem i docisnąć krawatkę, aby już się nie przesuwała. Na koniec dmuchawkę maluje się za pomocą farby w sprayu, aby nadać jej militarny charakter.
Elementy dmuchawki można łączyć także w inny sposób, niż przy pomocy kleju. Sprawdza się także taśma malarska, która naklejana jest na przejściówkę, na którą nakładana jest druga. Następnie ostrym narzędziem odcina się nadmiar uszczelniacza.
Do wykonania amunicji, czyli rzutek można wykorzystać czapeczkę urodzinową, a właściwie jej czubek. Można też wycięty kawałek papieru skleić, tworząc kształt stożka. Następnie środek utwardza się klejem i czeka ok. 2 minut lub umieszcza się tam kawałek modeliny. Kolejnym etapem stworzenia lotki jest wbicie gwoździa, który zostaje zalany klejem do 3/4 długości stożka. Na koniec należy jeszcze wykonać magazynek z piankowej maty, obrysowując kształt np. przy pomocy płyty CD. Do piankowego magazynka można wbić zrobione wcześniej rzutkiMajsterkowanie w wersji zrób to sam to świetna zabawa, dzięki której można stworzyć ciekawe gadżety.

Składniki:

  • Rura PVC 0.5 cala – 5zł za 3 metry ( z budowlanego hipermarketu)
  • Gwoździe na ostrza – około 1 zł
  • Adaptery na końcówki – 7zł
  • Karteczki samoprzylepne – 2 zł

Do poradnika Poczuj moc aborygeńskiej dmuchawki i zrób ją sam przypisano następujące tagi:

majsterkowanie rzutki dmuchawka lotka gadżety zrób to sam

Skomentuj poradnik

Poradnik Poczuj moc aborygeńskiej dmuchawki i zrób ją sam skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...