Czy łazienka jest dobrym miejscem na kwiaty

Czy łazienka jest dobrym miejscem na kwiaty

Kwiaty to bardzo piękne rośliny, które ozdabiają wnętrza każdego domu. Niestety nie każde pomieszczenie się do tego nadaje. Czy zatem łazienka jest dobrym miejscem na kwiaty?

Krok 1

Nie każdy wie, że łazienka to bardzo dobre pomieszczenie dla naszych kwiatów. Panują w niej wręcz doskonałe warunki. Zaletą łazienki jest podwyższona temperatura oraz wysoka wilgotność. Czynniki te bardzo korzystnie wpływają na żywotność kwiatów. Mimo to, jeśli chcemy aby nasze rośliny były zdrowe, powinniśmy kierować się podstawowymi zasadami.

Krok 2

Jeżeli chcesz zaaranżować kwiatami swoją łazienkę, musisz pamiętać o tym, aby łazienka nie była małym pomieszczeniem. Tylko duże i przestrzenne pomieszczenie gwarantuje naszym roślinom odpowiednią wilgotność powietrza oraz naświetlenie.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o kwiaty domowe za pomocą piwa

Krok 3

Łazienka powinna posiadać dostęp do naturalnego światła. Dlatego jeśli chcemy mieć w niej jakiejkolwiek rośliny, łazienka powinna posiadać okno. Jeżeli jednak nasza łazienka nie posiada dostępu do okna, możemy zagwarantować jej światło za pomocą energooszczędnych świetlówek. Warunkiem jest naświetlanie roślin, powinno trwać co najmniej 10 godzin dziennie.

Krok 4

Bardzo ważnym czynnikiem jest pielęgnacja. Pamietajmy o tym, aby dbać o nasze kwiaty, podlewając je, przecierając liście kurzu itp. Łazienka może służyć jako pomieszczenie odnowy dla naszych roślin. Jeśli widzimy, że nasze kwiaty wysychają, wystarczy że przeniesiemy je na około tydzień do łazienki. Rośliny powinny odżyć dzięki cieple oraz panującej wilgoci.

Skomentuj poradnik

Poradnik Czy łazienka jest dobrym miejscem na kwiaty skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!