Jak uprawiać czosnek

Jak uprawiać czosnek

Okazuje się, że czosnek jest rośliną o bardzo małych wymaganiach, dlatego też każdy z nas może go wyhodować. Wystarczy odrobina czasu i poświęcenia oraz przeczytanie poniższego poradnika, aby dowiedzieć się niezbędnych rzeczy przy uprawie tego warzywa.

Krok 1

W listopadzie podziel cebulę czosnku na poszczególne ząbki i posadź je w optymalnie głębokich (8-9 cm) dziurkach w odległości około 15 cm od siebie. Po tym, przykryj cebulki cienką warstwą ziemi. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uprawiać zioła na parapecie

Ciekawostka

Jeżeli ziemia w twoim ogrodzie jest ciężka, wówczas sadź cebulki w marcu

Krok 2

Sadząc czosnek, wybierz dla niego mocno nasłonecznione miejsce. 

Krok 3

Gdy liście zżółkną i uschną, jest to znak, że możesz zbierać czosnek. Wykop całą cebulę i połóż w nasłonecznione miejsce do czasu, aż delikatnie wyschnie. 

Ciekawostka

Zapleć główki czosnku sznurkiem w warkocz i powieś je w suchym, a zarazem chłodnym miejscu. 

Ciekawostka

Udowodniono, że czosnek posadzony między innymi roślinami skutecznie odstrasza szkodniki. Szczególnie pozytywny wpływ w swoim sąsiedztwie ma na róże. Dzięki czosnkowi mają słodszy i bardziej intensywny zapach i są odporniejsze na choroby. 

Ciekawostka

Czosnek jest także korzystny dla nas. Wzmacnia nasz układ odpornościowy, ułatwia trawienie i oczyszcza krew. Poza tym skutecznie walczy z wirusami, grzybami i wszelkimi przeziębieniami! 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak uprawiać czosnek skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!