Jak czyścić płytę indukcyjną

Jak czyścić płytę indukcyjną

Kuchnia powinna być czysta i estetyczna. Codziennie powinniśmy pamiętać o wytarciu blatu, umyciu naczyń, a także o tym, aby pozostawić nasza płytę indukcyjną czystą. Jak ją myć? Jest to bardzo proste, a przekonasz się o tym, czytając poniższy poradnik.

Krok 1 - Codzienne zabiegi

Wytrzyj płytę szmatką, namoczoną w wodzie z mydłem. Wysusz powierzchnię za pomocą papierowych ręczników. Wycieraj nimi w taki sposób, aby zataczać koła niczym przy polerowaniu. 

Krok 2 - Tłuste plamy

Tłuszcz usuniesz za pomocą wilgotnej gąbki i płynu do mycia naczyń. Powierzchnię dokładnie wytrzyj z ewentualnej piany za pomocą czystej, wilgotnej szmatki i ręczników papierowych. W razie potrzeby powtórz tę czynność.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić brudną kuchenkę

Krok 3 - Przypalone jedzenie

Resztki jedzenia, które pozostały przypalone na płycie musisz usunąć natychmiast. Nie używaj w tym celu gąbki, a tym bardziej druciaka, ponieważ porysujesz kuchenkę. W sklepie z artykułami AGD kupisz specjalną skrobaczkę do płyt indukcyjnych. Zeskrobuj nią pozostałości jedzenia, trzymając przedmiot pod kątem 45 stopni. Gdy płyta ostygnie, dokończ pracę, czyli przetrzyj całą powierzchnię wilgotną szmatką. 

Ciekawostka

Przed myciem płyty przeczytaj instrukcje i zalecenia podane przez producenta!

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić płytę indukcyjną skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!