Jak wyczyścić kuchenkę

Jak wyczyścić kuchenkę

Najlepiej czyścić piekarnik i kuchenkę regularnie, jednak w wielu przypadkach jest to wręcz niemożliwe. Brud i osad jest wtedy trudny do wyczyszczenia. Jak się zabrać za taką zaschniętą kuchenkę?

Ciekawostka

Postaraj się czyścić kuchenkę po każdym użytkowaniu. Dzięki temu unikniesz rozmnażania się na niej bakterii. Jak widzisz- liczy się regularność. 

Krok 1

Aby usunąć resztki jedzenia, wytrzyj wilgotną szmatką płytę kuchenki. Szmatkę zanurz w wodzie z octem. Pamiętaj, że możesz wycierać kuchenkę ciepłą, a nie gorącą. W taki sam sposób wyczyść piekarnik. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić brudną kuchenkę

Krok 2

Wielu z nas często zapomina o okapie. A to przecież właśnie w nim zbiera się sporo tłuszczu. Filtr węglowy, który jest zamontowany wewnątrz urządzenia wymieniaj co dwa, trzy miesiące.

Krok 3

Pamiętaj, że regularnego czyszczenia wymagają także kratki, na których kładziesz garnki na palniku na kuchenkach gazowych. Możesz je myć w zmywarce w lub w wodzie z dodatkiem proszku do prania. 

Krok 4

Jeżeli na powierzchni znajdziesz stare i przypalone jedzenie- usuń je za pomocą roztworu wody, octu i sody oczyszczonej. Przygotowaną mieszankę przelej do dozownika ze spryskiwaczem.

Krok 5

Innym sposobem skutecznego wyczyszczenia kuchenki jest posypanie zanieczyszczenia sodą, a następnie polanie octem i odczekanie kilku chwil. Po tym, należy usunąć całość wilgotną szmatką. 

Ciekawostka

Jeżeli podczas gotowania zdarzy się, że wykipi coś z garnka- posyp to solą. Dzięki temu nie przypali się to i będzie łatwiejsze w usunięciu. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wyczyścić kuchenkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!