Jak pozbyć się stonki ziemniaczanej

Jak pozbyć się stonki ziemniaczanej

Jednymi z najbardziej popularnych szkodników, z jakimi mamy do czynienia są stonki ziemniaczane. Pojawiają się w okresie wiosennym i od razu psują nam nerwy. Nie masz sprawdzonego sposobu jak się ich pozbyć? Przeczytaj poniższe porady!

Krok 1 - Wyciąg ze złocienia dalmatyńskiego

Zwolennicy ekologi i naturalnych środków mogą sięgnąć po wyciąg roślinny ze złocienia dalmatyńskiego. Nabędziesz go pod roboczą nazwą: perytryna naturalna. W związku z tym, iż jest on wrażliwy na temperaturę, dawkuje się go późnym wieczorem lub w nocy. Eksperci zalecają używać pół kg na hektar. Aby środek w 100 procentach działał, rozcieńcz ciecz za pomocą octu w dawce pół litra na sto litrów wody. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak pozbyć się gryzoni i owadów przy pomocy ultradźwięków

Krok 2 - Retenon

Retenon, czyli wyciąg z subtropikalnych roślin działa podobnie jak wspomniany wyżej środek. Jest on jednak toksyczny zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, więc musisz używać go bardzo ostrożnie. Chcąc zmniejszyć jego wysoką toksyczność, wymieszaj go z wyciągiem ze złocienia. 

Krok 3 - Wyciąg z drzewa neem

Ten środek zwalcza nie tylko stonkę, ale także mszyce. Skutecznie zmniejsza apetyt owadów i w konsekwencji prowadzi do ich śmierci. 

Krok 4 - Środki chemiczne

W sklepach ogrodniczych znajdziesz bardzo duży wybór preparatów chemicznych, które skutecznie usuną niechciane insekty. Możesz zakupić specjalistyczne środki, które przeznaczone są do danego gatunku owada. Zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta na opakowaniu. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pozbyć się stonki ziemniaczanej skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!