Jak czyścić urządzenia ze stali nierdzewnej

Jak czyścić urządzenia ze stali nierdzewnej

Coraz więcej przedmiotów i urządzeń w naszym domu wykonanych jest z trwałej i ładnie wyglądającej stali nierdzewnej. Pokrywa ona nasze lodówki, zamrażarki, chlebaki, kuchenki mikrofalowe, kuchenki, czajniki, miski, garnki i wiele wiele innych przedmiotów użytku codziennego. Materiał ten ma jednak jedną wadą, jest bardzo podatny na zabrudzenia i widać na nim odciski palców oraz inne zanieczyszczenia. Dlatego też, powinniśmy znać sprawdzony sposób na czyszczenie tego typu powierzchni!

Krok 1

Pierwszym sposobem na usunięcie zabrudzeń ze stali nierdzewnej jest przetarcie jej wodą sodową

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wypolerować kuchenny zlew

Krok 2

Weź do ręki miękką ściereczkę i namocz ją kilkoma kroplami octu i wyczyść daną powierzchnię. 

Krok 3

Kolejna metoda to mycie przedmiotu ze stali nierdzewnej bardzo miękką ściereczką, zamoczoną w wodzie z mydłem. Po tym zabiegu możesz zabrać się za polerkę, w której świetnie pomoze ci szmatka z wełny owczej. 

Krok 4

Do polerki przedmiotów ze stali nierdzewnej świetnie sprawdza się oliwa z oliwek lub oliwka dla dzieci. Polej miękką ściereczkę kilkoma kroplami tej cieczy i zabierz się do pracy. 

Krok 5

Jeszcze jedna metoda to wymycie przedmiotu sokiem z cytryny. 

Ciekawostka

Na rynku możesz również znaleźć specjalne preparaty przeznaczone tylko do stali nierdzewnej. Po zakupie ich, postępuj zgodnie z zaleceniami producenta, umieszczonymi na opakowaniu. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić urządzenia ze stali nierdzewnej skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika boczek952

    boczek952

    Nov 23, 2014

    Apropo tych środków czyszczących mam stronę sklepu do polecenia zainteresowanym . hxxp://izi.sklep.pl/czyszczenie-stali-nierdzewnej,c64.html . Ceny mają bardzo konkurencyjne lecz jakość przewyższa wszystkie inne produkty . :D Polecam