Jak czyścić złotą biżuterię

Jak czyścić złotą biżuterię

Złota biżuteria jest nieodzownym dodatkiem do ubioru stylowej kobiety. Od wieków królowie i możnowładcy otaczali się złotem na znak przepychu i bogactwa. Niestety, nie każdego stać na to, aby mógł pozwolić sobie na zmianę biżuterii na każdorazowe wyjście. Dlatego o złotą biżuterię należy dbać, tak aby zawsze miała intensywny kolor i blask.<br><br>Najczęstszymi zanieczyszczeniami złota są tłuszcz, brud, kurz oraz zielony nalot. Jak wiec sobie z nimi radzić?

Krok 1

Złotą biżuterię zanieczyszczoną tłuszczem, brudem, czy też kurzem najlepiej czyścić pod gorącą wodą z mydłem. W przypadku mocniejszych zabrudzeń można użyć miękkiej szczoteczki.

Krok 2

Zielony nalot usuniesz poprzez zanurzenie złota w kwasie cytrynowym lub w przypadku niewielkich zanieczyszczeń wyciśnięcie odrobiny soku z cytryny i pozostawienie go na złotym przedmiocie przez kilka godzin.

Krok 3

Innym sposobem na czyszczenie złota może być kąpiel w nieco odmiennym roztworze. Do naczynia z wiekiem (np. słoik) wlewamy ciepłą wodę i dodajemy łyżkę sody oczyszczonej oraz 7 łyżek płatków mydlanych. Wkładamy następnie złoto, zamykamy naczynie i potrząsamy nim przez kilka minut. Po takiej kąpieli płuczemy złoto w ciepłej wodzie, po czym polerujemy szmatką.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak czyścić srebrą biżuterię

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić złotą biżuterię skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!