Jak czyścić biżuterię

Jak czyścić biżuterię

Praktycznie każda kobieta posiada w swojej kolekcji biżuterię, o którą dba z największą przyjemnością. Poniżej podam kilka sposobów na konserwacje drobiazgów, które z pewnością przydadzą się każdej kobiecie.

Krok 1

Kamienie szlachetne poleruj za pomocą miękkiej szmatki. Ponadto, co jakiś czas mocz je w wodzie z mydłem i dodatkiem amoniaku. Oprawę szlachetnych kamieni najlepiej wyczyść za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów, a następnie wypłucz w zimnej wodzie i osuszyć.

Ciekawostka

Kamienie takie jak szmaragdy, opale czy topazy nie lubią słońca. Dlatego też wystrzegaj się wychodzenia w nich na plaże, ponieważ w innym wypadku mogą one zmienić swój naturalny kolor. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wyczyścić srebrną biżuterię

Krok 2

Złote łańcuszki czyść tytoniem z papierosa lub cygara. 

Krok 3

Jeżeli pragniesz, aby twoje zmatowione złoto ponownie świeciło blaskiem- wysmaruj je sokiem z cebuli, a następnie po odczekaniu paru godzin, wypoleruj je szczoteczką. 

Krok 4

Złoto możesz wyczyścić również za pomocą proszku do pieczenia. Nasyp odrobinę na wilgotny wacik i poleruj biżuterię.

Krok 5

Jeżeli twoja srebrna biżuteria po latach sczerniała, wystarczy, że wypolerujesz ją pastą do zębów. 

Ciekawostka

Jeżeli nie nosisz zbyt często swojego srebra, przykryj go tzw. sreberkiem, unikniesz sytuacji, w której na biżuterii pojawią się czarne plamki. 

Krok 6

Jeżeli chcesz, aby twoje perły wyglądały jak nowe, zanurz je w świeżym mleku na kilka godzin, a następnie dokładnie wysusz miękką szmatką.

Krok 7

Biżuterię z dodatkiem bursztynu zanurz na niedługi okres czasu w wodzie z dodatkiem mydła. Od razu po wyjęciu jej z roztworu, wypoleruj ją. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić biżuterię skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!