Jak dbać o bieliznę

Jak dbać o bieliznę

Piękny komplet bielizny to skarb dla każdej kobiety. Co zrobić żeby wyglądała jak najdłużej na nową? W tym poradniku dowiesz się jak dbać o bieliznę by służyła Ci jak najdłużej i wyglądała tak, jakby była dopiero przyniesiona ze sklepu.

Krok 1

Bieliznę wykonuje się z bardzo delikatnych tkanin, najczęściej z satyny, jedwabiu czy koronki. Bielizna jest też bardzo mocno zdobiona, posiada wiele marszczeń i zagięć. Przez to potrzebuje też specjalnej pielęgnacji, oczywiście podstawową zasadą, jakiej powinniśmy przestrzegać jest stosowanie się do zaleceń zawartych na metce. 

Bielizna, która została wykonana ze sztucznych materiałów możemy prać w pralce, ale gdy jest mocno zdobiona i wykończona licznymi marszczeniami to może się to źle dla niej skończyć. Na pewno musimy wystrzegać się wszelkiego rodzaju detergentów, prać należy bieliznę tylko w delikatnym płynie. Chlor może zniszczyć nieodwracalnie materiał. Pierz ją również w niskiej temperaturze. Coraz popularniejsze stają się kulki do prania bielizny dzięki, którym miseczki zachowają swój oryginalny kształt i nie ulegną zniszczeniu.

 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykorzystać ocet w praniu

Krok 2

Najbezpieczniejsza metodą jest pranie ręczne, zwłaszcza gdy bielizna wykonana jest z delikatnych tkanin lub posiada miseczki typu push-up. 

Moczymy bieliznę posortowaną według kolorów w wodzie o temperaturze około 30 stopni C. Do prania wykorzystujemy delikatne zmiękczające płyny lub płatki mydlane. Aby materiał się nie rozciągał i zachował swoją naturalną elastyczność wypraną w ten sposób bieliznę płuczemy w ciepłej wodzie a następnie w zimnej. 

Bielizny nie należy suszyć na kaloryferze, suszarce ani powieszone na sznurku. Wypraną bieliznę należy delikatnie odsączyć a następnie suszyć na płasko rozłożoną na suszarce lub ręczniku. 

Krok 3 - Co z plamami?

Najlepiej jest zamoczyć bieliznę zaraz po zaplamieniu gdy plama nie jest jeszcze sucha. Nie należy zwiększać temperatury wody, jedyne co możemy zrobić to zwiększyć ilość płynu do prania. Gdy nadal nie możemy poradzić sobie z plamami możemy je spróbować usunąć odplamiaczem. 

Krok 4

Istotne jest również to w jaki sposób przechowujemy bieliznę w szafie. Rzucona bez ładu i składu może ulec odkształceniu i stracić swoje właściwości oraz atrakcyjny wygląd. Dlatego dobrze jest zachować oryginalne pudełko, w którym została ona kupiona i właśnie w ten sposób przechowywać ją w szafie. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o bieliznę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!