Jak dbać o bukszpan

Jak dbać o bukszpan

Bukszpan to mało wymagająca roślina, która nie tylko cieszy oko, ale może być również praktyczna. Świetnie sprawdza się np. jako osłona przed ciekawskimi sąsiadami. Można formować z niej oryginalne kształty, obok których na pewno nikt nie przejdzie obojętnie.

Krok 1

Bukszpan najlepiej rozwija się na stanowisku słonecznym, jednak toleruje także zacienione miejsce.

Krok 2

Jeżeli chodzi o glebę, bukszpan nie jest zbyt wymagający. Najlepiej jednak będzie rósł w tej, o wysokiej przepuszczalności, gliniastej oraz z dodatkiem kompostu. Idealnie pH powinno wynosić od 6,5 do 7

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić kroplówkę dla kwiata

Krok 3

Roślinę podlewaj systematycznie, cały rok, umiarkowaną ilością wody. Uważaj, aby nie przesadzić z jej ilością, ponieważ może to doprowadzić do zgnicia korzeni!

Krok 4

Bukszpan potrzebuje od czasu do czasu odpowiedniego nawożenia. Wystarczy nawieźć go raz w roku, najlepiej w marcu- kiedy tylko skończą się przymrozki. Podsyp roślinę uniwersalnym, wieloskładnikowym nawozem naturalnym, którym wolno się rozkłada

Krok 5

Aby ochronić krzew przed wiatrem i mrozem, musisz go koniecznie zabezpieczyć za pomocą agrowłókniny

Krok 6

Bukszpan przycina się dwa razy w roku. Pierwszy raz w marcu, kiedy ustąpią przymrozki, a drugi raz na przełomie lipca i sierpnia. Przyrosty skróć o 1/3 ich długości. Dzięki temu zabiegowi roślina dostanie impuls do szybkiego wzrostu. Z krzewu możesz formować dowolne kształty, które z pewnością będą się pięknie prezentować w twoim ogrodzie.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o bukszpan skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!