Jak dbać o drzwi z forniru

Jak dbać o drzwi z forniru

Fornir to gustowny i efektowny materiał, imitujący strukturę drewna. Drzwi wykonane z tego materiału mają niezwykle ekskluzywny wygląd. Mimo dość wysokiej ceny, są nadal bardzo popularne. Aby przez długi czas cieszyły nasze oczy, warto wiedzieć jak o nie dbać.

Krok 1

Czyszcząc drzwi, nie możesz narazić materiału na zbyt dużą ilość wody! W tym celu użyj więc delikatnie nawilżonej i dokładnie wyciśniętej miękkiej szmatki.

Krok 2

Staraj się unikać wszelkich chemicznych detergentów. Absolutnie nie stosuj tłustych preparatów, zarówno w postaci kremu jak i w sprayu, ponieważ mogą one pozostawić trwałe, tłuste plamy. 

Jednak na rynku znajdziesz sporo delikatnych środków, które przeznaczone są tylko do fornirowych powierzchni. Maść wcieraj w drzwi za pomocą szmatki, okrężnymi ruchami dłoni. Na koniec przetrzyj powierzchnię suchą szmatką.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usuwać rysy z mebli za pomocą orzechów

Krok 3

W przypadku forniru, istotną kwestą jest temperatura i wilgotność wewnątrz pomieszczenia. Powinna ona wynosić kolejno około 20-25 stopni Celsjusza oraz maksymalnie 60%. W związku z tym, standardowe drzwi nie nadają się np. do sauny. 

Ciekawostka

Wyróżniamy fornir naturalny oraz modyfikowany. Pierwszy pochodzi przede wszystkim z naszych lasów, natomiast drugi z drzew rozwijających się na afrykańskich plantacjach. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o drzwi z forniru skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!