Jak pielęgnować drewniane drzwi

Jak pielęgnować drewniane drzwi

Drewniane drzwi to niemały wydatek. Aby jak najdłużej wyglądały na nowe, należy regularnie je pielęgnować. Dzięki temu, przedłużymy ich żywot o kilka lat. Przecież każdemu powinno zależeć na tym, aby prezentowały się one pięknie, świeżo i estetycznie.

Krok 1

Regularne czyszczenie drzwi jest niezwykle ważne. Co jakiś czas przetrzyj drzwi miękką szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu do drewnianych powierzchni. 

Uwaga

Zawsze czytaj skład wszelkich środków i preparatów. Szczególnie unikaj tych, w których znajduje się amoniak. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do zniszczenia drzwi. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak naoliwić skrzypiące zawiasy

Krok 2

Przynajmniej raz w roku powinieneś przeprowadzić trudniejszą pracę konserwacyjną. Po oczyszczeniu powierzchni, nałóż na drzwi mleczko do konserwacji powłok malarskich. W tym celu posłuży ci gąbka lub miękka szmatka. 

Krok 3

Drzwi to nie tylko drewno, ale także metalowe okucia. Aby zapobiec korozji oraz zapewnić im bezproblemowe działanie, musisz naoliwić je specjalnym środkiem. Możesz także użyć wazelinę lub biały smar maszynowy. Nie stosuj jednak tłuszczy spożywczych.

Krok 4

W sklepach znajdziesz specjalne mleczka do drewnianych powierzchni. Co kilka tygodni (3-4) przetrzyj nimi powierzchnię drzwi. Rób to okrężnymi ruchami ręki za pomocą bardzo miękkiej szmatki. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pielęgnować drewniane drzwi skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!