Jak hodować szynszyle

Jak hodować szynszyle

Jeżeli chcesz mieć w domu szynszyla to przemyśl tę decyzję, nie rób tego pochopnie, zwierzę to dożywa sędziwego wieku jak pies. W zależności od warunków oraz stanu zdrowotnego może żyć ponad 15 lat.

Krok 1

Przed kupnem szynszyla zrób potrzebne zakupy tak aby po przyniesieniu zwierzątka wszystko co jest potrzebne do jego pobytu było na miejscu.

Krok 2

Klatka powinna być duża i przestronna z piętrami w środku tak aby miał gdzie biegać,materiał z którego klatka powinna być wykonana to stal nierdzewna.Zaopatrzenie klatki to większy poik,karmik może być z dozownikiem,wapienko dla gryzoni,domek w którym może spać,trociny nie za drobne,siano,kilka grubszych gałęzi z drzew owocowych(wiśnia,czereśnia),specjalny piasek do suchej kąpieli,kilka kuwetek,może być też hamak.Najważniejsze nie zapominajmy o dużym stalowym kołowrotku.W klatce jeżeli nie ma półek o gładkiej powierzchni zamontujmy takie aby łapki odpoczywały od prętów.

Krok 3

Jedzenie kupujemy w sklepach zoologicznych patrząc na opakowanie żeby było dla szynszyli.Przy podawaniu smakołyków należy uważać aby nie spowodować u zwierzaka cukrzycy.Klatkę trzymamy z daleka od grzejnika w miejscu takim aby mieć dostęp do czyszczenia,temperatura pomieszczenia powinna być normalna,pokojowa,nie wystawiamy zwierzaka na przeciągi ani w miejscu nasłonecznionym.Klatkę czyścimy w zależności od zabrudzenia co tydzień lub 2 tygodnie,warto podstawiać kuwetki gdzie może się załatwiać-czyścimy je codziennie.

Krok 4

Chcąc udomowić tak aby można było brać na rękę,postępujemy powoli i systematycznie podając smakołyki aż się do nas przyzwyczai.Nie wykonujmy gwałtownych ruchów rękoma.należy delikatnie się z nim zaprzyjaźniać aż dojdziemy do momentu kiedy sam wyjdzie nam na rękę.Możemy wypuszczać na podłogę aby sobie pobiegał tylko pod warunkiem zabezpieczenia wszystkich przewodów bo będziemy mieli sieczkę jak się dorwie,uważajmy też na swoje ręce,ugryzienie jest bolesne i głębokie(odkażamy rany natychmiast).

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak hodować szynszyle skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!