Jak rozdzielić walczące psy

Jak rozdzielić walczące psy

Przy rozdzielaniu walczących psów trzeba być bardzo ostrożnym. Jeżeli są to psy dużego gabarytu musisz mieć jakiś przedmiot w ręce. Nigdy nie wkładaj gołych rąk w okolice zębów bo i ty ucierpisz. Jednocześnie trzeba działać szybko i stanowczo. Psy nie mogą wyczuć, że się boimy

Krok 1

Aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją zakładaj zawsze kaganiec swojemu psu,omijaj psy które nie mają kagańca a jeżeli już dojdzie do zwarcia psów nie wkładaj rąk blisko pysków aby ich rozdzielić.Spróbuj odciągnąć smyczą drugi właściciel powinien zrobić to samo,jeśli to nie pomoże złap za tylne nogi uważając aby twój pies cię nie ugryzł.Nigdy nie bij psów bo mogą rzucić się na ciebie.

Krok 2

Przy rozdzielaniu może pomóc jeżeli masz pod ręką wąż strumień wody lejąc w kierunku ich pysków,jeżeli jest jakiś patyk,miotła możesz poprzez włożenie im do pyska rozdzielić walczące psy.Spróbuj również głośną komendą którą twój pies słucha aby przestał,nigdy nie zostawiaj myśląc że same się uspokoją ponieważ może dojść do zagryzienia jednego z nich.Z większymi psami na spacer nie powinny wychodzić dzieci oraz kobiety,w takich sytuacjach stają się bezradne narażając się niekiedy na pogryzienie.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak postępować z agresywnym psem

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozdzielić walczące psy skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków
  1. Awatar użytkownika polski-spryciarz

    polski-spryciarz

    Jan 04, 2014

    mój pies prawie udusił innego psa, ale na szczęście znalazłam ten poradnik :)