Jak zaopiekować się kotem

Jak zaopiekować się kotem

Koty najbardziej tajemnicze zwierzęta domowe, ich zachowanie nie do końca jest poznane. Chodzą własnymi ścieżkami są niezależne nie lubią kiedy staramy się wpływać na ich decyzję stają się wtedy nieufne oraz unikają człowieka pokazując swoją niezależność

Krok 1

Koty to samotniki nie żyją w stadzie,każdy chodzi własnymi ścieżkami,jedynie kotki są opiekuńcze dla swoich młodych i to nieraz dość długo jeżeli to jest kocur to nawet przez kilka lat przynosi mu upolowaną zdobycz.Za młodu wszystkie koty rozrabiają ale z wiekiem stają się spokojniejsze mniej aktywne.

Krok 2

Koty powinny spać tam gdzie przygotujemy im miejsce najlepiej przy ciepłym elemencie grzejnym,piec,kaloryfer legowisko powinno być miękkie i czyste.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykonać zabawkę dla kota

Krok 3

Pamiętajmy o kuwetach,oraz pojemnikach na karmę i picie,utrzymując je w czystości.Wymiana żwirku powinna być przynajmniej raz w tygodniu wraz z myciem kuwet.

Krok 4

Kot powinien mieć zainstalowany drapak wysoki wraz ze schowkami celem wykonywania kocich igraszek.Nie łapiemy kota za głowę i ogon,starajmy się podnosić kota trzymając za kark podpierając drugą ręką pod brzuch.Nie bijmy oraz nie krzyczmy na koty bo będą nas unikać robiąc się dzikie i agresywne.Przyjmując kota do domu zapewnijmy jemu miłość a on się nam odpłaci swoim zachowaniem.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaopiekować się kotem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!