Jak się bawić z psem

Jak się bawić z psem

Biorąc psa do domu pamiętajmy że wiążemy się z nim na kilkanaście lat. Ten okres to czas w którym musimy zapewnić pieskowi zabawę, spacery i oczywiście okazywać mu miłość jako członkowi rodziny.

Krok 1

Pies to nie zabawka którą bierzemy pod wpływem impulsu czy na prośbę dziecka z chwilą jego przyjęcia do domu musimy zapewnić odpowiednie warunki w zależności od tego czy posiadamy własny dom czy mieszkamy w bloku.

Krok 2

Zmieni się nasz styl życia i przybędzie obowiązków,ponieważ pies wymaga opieki,zajmowania się nim,oraz ułożenie jego zachowania - podstawowej tresury.Lżej mają właściciele domów ponieważ pies ma gdzie się wybiegać i nie wymaga takiej opieki jak w bloku gdzie dochodzi nam codzienne wychodzenie na spacery kilka razy dziennie bez względu na pogodę.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykorzystać pudełko do zabawy z psem - 101 zabaw

Krok 3

Młody szczeniak wymaga szczególnej troski,musimy wykonać wszystkie szczepienia,niezależnie czy to pies rasowy czy mieszaniec wstępny okres to zabawa powiązana z tresurą.Szczeniak musi mieć zapewnione gryzaki aby nie podgryzał butów czy mebli w przypadku robienia szkód bierzemy za kark i stanowczym głosem mówimy nie wolno,może to trochę potrwać ale musimy być wytrwali nagradzając psa.

Krok 4

Na spacerze uczymy komendy wróć,stój,siad itp.nagradzając za jej wykonanie ulubionym smakołykiem,Pies nie powinien obszczekiwać każdą osobę jak również nie wolno podpuszczać w formie zabawy aby kogoś ugryzł,może się to nam nieprzyjemnie zemścić w najmniej oczekiwanym momencie.Poświęćmy naszemu psu na chwile pieszczot wzmocni to relację między nami.

Krok 5

Jako szczeniakowi powinniśmy poświęcać dużo uwagi na zabawę oraz przy okazji początki tresury tak aby pies wiedział kto jest \"przywódcą stada\",powinniśmy poznać mowę ciała psa pozwoli to nam na zrozumienie jego zachowania

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak się bawić z psem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!