Jak hodować maciejkę

Jak hodować maciejkę

Maciejka to popularna nazwa lewkonii dwurożnej. Zwolennicy cenią ją przede wszystkim za piękny zapach. Ciekawie prezentują się także jej drobne kwiaty. Jedynym minusem jest fakt, iż jest to roślina jednoroczna i ma dość krótki okres kwitnienia.

Krok 1

Maciejka należy do tych roślin, które nie są zbyt wymagające a pielęgnacja ich to sama przyjemność. Kwiat toleruje zarówno glebę lekką i przepuszczalną, jak i ciężką oraz wilgotną. Praktycznie rzecz biorąc, rozwinie się w niemal każdym podłożu. 

Krok 2

Roślina może być posadzona w nasłonecznionym stanowisku, ale odnajdzie się także w półcieniu. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak dbać o kwiaty domowe za pomocą piwa

Info

Zasiej maciejkę w miejscach, w których często przebywasz np. przy tarasie, na balkonie, przy hamaku, przy ławkach. Dzięki temu maciejka odwdzięczy się pięknym zapachem i relaksując się, będziesz mógł wdychać piękną woń. 

Krok 3

Pod koniec kwietnia, kiedy ustaną mrozy, możesz zabrać się za wysiew. Roślinę tę należy rozmnażać poprzez wysiew bezpośrednio do gruntu. Podczas siania, poleca się zachować odległość około 30 cm pomiędzy poszczególnymi rzędami. 

Info

Na metr kwadratowy potrzebujesz około 0,5 g nasion. Możesz zmieszać nasiona z piaskiem. Dzięki temu zabiegowi siew będzie rzadszy, a ty zaoszczędzisz nasiona na przyszły wysiew.

Info

Jeżeli maciejka została zasiana w półcieniu, wtedy należy wspomagać ją nawozem azotowym, dzięki któremu kwiat będzie o wiele bardziej bujny. 

Komentarze: (0)

Pozostało: 1500 znaków