Jak leczyć choroby roślin doniczkowych

Jak leczyć choroby roślin doniczkowych

Niewłaściwe sposoby uprawienie roślin, mogą być przyczyną chorób kwiatów domowych. Prezentowany poradnik wyjaśni jak leczyć choroby rośliny doniczkowych, a także co może być przyczyną chorób roślin.

Krok 1

Niska temperatura może być przyczyną opadania liści. Liście stają pomarszczone i lekko przezroczyste. Natomiast rośliny lubiące niskie temperatury gubią liście, gdy w pomieszczeniu jest za gorąco.

Uwaga

W sytuacji gdy liście robią się bledsze, a pędy się nie wydłużają. Może to być przyczyną braku w glebie składników mineralnych. Należy przesadzić roślinę do nowej ziemi lub użyć nawozy.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak sprawić aby liście roślin błyszczały

Krok 2

Jeśli zauważysz więdniecie liście, może być to przyczyną zbyt małej ilości dostarczonej wody podczas podlewania. Rośliny należy podlewać, w taki sposób, aby górna 1,5 cm podłoża była sucha. Również nadmiar wody może doprowadzić do więdnięcia rośliny.

Krok 3

Przyczyną wyciągniętych liści może być sytuacja, gdy światłolubna roślina ma za ciemno. Jej pędy lgną w kierunku okna. Wówczas wystarczy ustawić roślinę na parapecie.

Krok 4

Na liściach mogą także pojawić się dziwne kropki. Ciemne kropki spowodowane mogą być umiejscowieniem rośliny w przeciągu, trzeba ją przestawiać w osłonięte miejsce. Natomiast brązowe kropki mogą wystąpić przez zraszanie liści chłodną wodą. Brązowe plamki mogą być wywołane poprzedzeniem słonecznym. W takiej sytuacji również zaleca się zimne miejsca.

Krok 5

Jeśli zauważasz zasychanie końców rośliny, oznacza to, że w mieszkaniu jest za sucho. Należy wówczas zraszać roślinę i użyć nawilżacza powietrza. Również opadania pąków kwiatów może być spowodowane suchym powietrzem czy słabym podlewaniem.

Krok 6

Ściemniałe i zwinięcia się liści może doprowadzić zgnilizna korzeni, której przyczyną może być nadmierne podlewanie. Należy przesadzić roślinę, a nowej doniczce wykonać na nie 2-3 cm warstwę drenażu.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak leczyć choroby roślin doniczkowych skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!