Jak przesadzać kwiaty doniczkowe

Jak przesadzać kwiaty doniczkowe

Wczesna wiosna to idealny czas na przesadzanie roślin. Jednak nie wszystkie rośliny tego wymagają. Musisz to zrobić w momencie gdy widzisz, że twoja roślina bardzo się rozrosła lub korzenie wychodzą na wierzch. Jak zabrać się za przesadzanie kwiatka?

Krok 1

Na wstępie ustal do jakiego pojemnika chcesz przesadzić roślinę. Pamiętaj, aby nie wybierać zbyt dużej doniczki, gdyż nie jest to praktyczne, a tym bardziej estetyczne. 

Krok 2

Mimo tego, iż większość roślin świetnie radzi sobie w glebie uniwersalnej, niektóre z nich mają szczególne wymagania. Przykładowo, kaktusy lubią podłoże piaszczyste a storczyki mało żyzne. Ważne jest natomiast, abyś nie używała ziemi ogrodowej.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przesadzać rośliny

Krok 3

Zawsze bierz doniczkę do 2-3 cm większą na średnicy niż poprzednia. Zwróć uwagę na to, aby doniczka miała otwory w dnie. 

Krok 4

Wyłóż spód pojemnika (2 cm) potłuczonymi doniczkami. Zapewnisz dzięki temu odpowiedni drenaż, a co za tym idzie- unikniesz zalaniu korzeni wodą.

Krok 5

Posyp miejsce dookoła rośliny ziemią i lekko ją uklep (ale nie za mocno). Powierzchnię ziemi przykryj warstwą ściółki lub drobnych kamieni. 

Ciekawostka

Bywają rośliny, które są zbyt duże i za ciężkie, aby przesadzać je co rok. Wtedy rozwiązanie jest proste- co wiosnę wymień górną warstwę ziemi na świeżą.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przesadzać kwiaty doniczkowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!