Jak hodować bambusa

Jak hodować bambusa

Bambusy to idealne rośliny dla zabieganych i leniwych osób, które w łatwy i przyjemy sposób chcą ozdobić swój dom zielonymi, naturalnymi akcentami. Są tak samo mało wymagające jak kaktusy. Należy im jedynie od czasu do czasu zmienić wodę i postawić w nasłonecznionym miejscu. Co warto jeszcze wiedzieć o bambusach?

Krok 1 - Miejsce

Bambus lubi jasne miejsca, jednak nie przepada za bezpośrednim nasłonecznieniem. 

Krok 2 - Temperatura

Optymalna temperatura dla bambusa wynosi od 18 do 23 stopni Celsjusza, co oznacza, że dobrze rozwija się on w temperaturze pokojowej. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak uprawiać zioła na parapecie

Krok 3 - Wymiana wody

Zabieg ten powinien nastąpić raz na tydzień. Wodę nalewaj około 3 cm od postawy pędów. 

Krok 4 - Gleba

Jeżeli chcesz wsadzić bambusa do doniczki, kup ziemię kompostową dla dracen lub zwykłą, uniwersalną ziemię, dostępną w każdym sklepie ogrodniczym. 

Ciekawostka - Żółte liście

Zżółknięte liście bambusa to znak, że otrzymuje on za dużo promieni słonecznych lub woda jest za bardzo chlorowana. W tym przypadku, przestaw roślinę w bardziej zacienione miejsce oraz przez jakiś czas podlewaj go wodą źródlaną z butelki. 

Krok 5 - Nawozy

Raz na jakiś czas dodawaj do wody nawozu w postaci płynnej. Przygotowany roztwór nie może być za mocny, dlatego do wody dodawaj jedynie 1/10 dawki zalecanej na opakowaniu. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak hodować bambusa skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!