Jak naprawić cieknącą spłuczkę

Jak naprawić cieknącą spłuczkę

Spłuczka to bardzo ważny element toalety. Kiedy spłuczka działa prawidłowa to utrzymanie czystości jest znacznie łatwiejsze. Spłuczki są używane cały czas i dlatego zdarzają się usterki

Krok 1 - Gdy woda wycieka ze spłuczki

Najczęściej przeciek spłuczki jest związany z uszczelką, którą trzeba wymienić. Aby to zrobić, najpierw podnosimy pokrywę zbiornika. Jest szansa, że coś utkwiło pod uszczelką i ten element powoduje przeciekanie. Jednak taka sytuacja zdarza się naprawdę rzadko. Po otworzeniu pokrywy zakręć zawór wody, który zazwyczaj jest umieszczony blisko spłuczki. Opróżnij zbiornik przez spuszczenie wody. Uszczelka znajduje się nad wlotem rury i trzeba ją wyciągnąć. Następnie dobrze jest zabrać starą uszczelkę ze sobą do sklepu aby móc dopasować odpowiedni rozmiar. Po kupnie po prostu nałóż nową uszczelkę w miejsce gdzie była stara.

Krok 2 - Nieszczelny wylot wody

Może się też tak zdarzyć, że to nie uszczelka jest przyczyną cieknącej spłuczki. Sedno przecieku może tkwić w nieszczelnym wlocie wody. W celu sprawdzenia tego, zdejmujemy pokrywę zbiornika, naciskamy na pływak i słuchamy czy zaczyna napływać woda. Zakręcamy zawór, doprowadzający wodę, spuszczamy wodę aby zbiornik był pusty. Następnie wyjmujemy ramię pływaka, które jest najczęściej plastikowym elementem.

Krok 3

Po odkręceniu górnej części wlotu wody zobaczymy uszczelkę. W celu jej wymiany bierzemy ją ze sobą do sklepu i kupujemy identyczną, gdyż uszczelki ze spłuczki są w różnych rozmiarach.

Uwaga

Możemy spotkac się z sytuacją, że będziemy zmuszeni wymienić cały mechanizm spłuczki. aby coś takiego zrobić, najpierw odcinamy dopływ wody i odkręcamy gwint który mocuje mechanizm spłuczki. Spłukujemy pozostałą w zbiorniku wodę i wykonujemy demontaż całej spłuczki. 

Uwaga

Jeżeli wymieniamy cały mechanizm, to najlepiej kupić identyczny. Jednak w sklepie mogą nam doradzić który inny mechanizm będzie pasował.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak poradzić sobie z przeciekającą rurą

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak naprawić cieknącą spłuczkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!