Jak nawilżyć powietrze w domu

Jak nawilżyć powietrze w domu

Suche powietrze podrażnia śluzówki, gardła i nos. Może również być przyczyną kaszlu i kłopotów ze snem. Aby temu zapobiec musimy regularnie nawilżać powietrze w domach, w których jest ono suche. Właśnie w tym poradniku dowiecie się jak nawilżyć powietrze w domu.

Krok 1

Musimy zadbać o dobrą cyrkulację powietrza w domu. Jeśli posiadamy kartki wentylacyjne powinniśmy je oczyścić i udrożnić. Powinniśmy również jak najczęsciej rozszczellniać okna (nawet w zimie). W pomieszczeniach bez okien można zrobić otwory w dolnej części drzwi lub kupić drzwi, które już takie otwory wentylacyjne posiadają.  

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić odświeżacz powietrza do domu

Krok 2

Do nawilżania powietrza w domu można użyć garnka lub innego pojemnika z zimną wodą i postawić go np. przy kaloryferze. W raz z odparowywaniem wody powietrze będzie nawilżane. Nawilżaniu powietrza sprzyja również akwarium jeśli takie mamy. 

Dobre nawilżanie powietrza zapewniają również kwiaty doniczkowe. Po kąpieli można otworzyć drzwi by wilgotne powietrze dostało się do mieszkania.

Możemy stosować również różnego rodzaju urządzenia np. parownik  jonizator powietrza. Można go kupić już po niewielkiej cenie, nawet do 20zł za sztukę.

Nowocześniejszym urządzeniem jest nawilżacz parowy. Szybko nawilża powietrze i uwalnia je od bakterii. Może również być używany do inhalacji dzięki możliwości dodawania olejków eterycznych. Produkt jest energooszczędny i bardzo prosty w użyciu a jego cena to około 100 - 200zł za sztukę.

Najlepszy jest jednak nawilżacz ultradźwiękowy. Jego drgania wprawiają cząstki wody w ruch i zmienia go chłodną mgiełkę.Jego cena to około 500 - 700zł więc jest dość drogi.

 

Jeśli chcemy jednocześnie nawilżyć i oczyścić powietrze najlepszy będzie oczyszczacz powietrza. Jest wyposażony w dodatkowe filtry usuwające cząsteczki kurzu, dysk papierosowy i zwiększają komfort oddychania. 

 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak nawilżyć powietrze w domu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!