Jak czyścić nawilżacz powietrza

Jak czyścić nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza to niezbędna rzecz dla osób, które nie tolerują suchego powietrza. Jednak może on być również skupiskiem bakterii, które niejednokrotnie potrafią być szkodliwe dla naszego zdrowia. Dlatego też trzeba go regularnie czyścić, a poniżej podam w jaki sposób to robić.

Krok 1

Rozmontuj nawilżacz na części i skontroluj gdzie zalega jakikolwiek osad, pył i inne zanieczyszczenia. Brud usuniesz za pomocą zwykłej gąbki oraz wody z mydłem. Jeżeli osad jest bardzo uporczywy, pozbędziesz się go skrobaczką i octem. 

Krok 2

Wyczyść zbiornik na wodę. Zrób to dokładnie i rzetelnie, ponieważ będzie on zapewne najbrudniejszym ze wszystkich elementów. Umyj go ponownie używając wody z mydłem lub octu, a następnie obficie wypłucz. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wykonać domowy odświeżacz

Krok 3

Zabierz się za czyszczenie kontenera z małym otworem na wodę. Nalej do środka wodę i mydło i potrząsaj pojemnikiem. Możesz również zdezynfekować wnętrze nadtlenkiem wodoru. Zewnętrzną stronę wytrzyj standardowo gąbką i wodą z mydłem.

Krok 4

Zdemontuj silnik. Jest to niezbędne, abyś dokładnie wyczyścił całą powierzchnię. Nie mocz go, ale odkurz odkurzaczem. Możesz również usnąć brud posługując się specjalnym sprayem ze sprężonym powietrzem. 

Krok 5

Dokładnie wyczyść obudowę nawilżacza

Krok 6

Obowiązkowo raz w roku wymień w nawilżaczu knoty i filtry

Ciekawostka

Dobrze jest, abyś regularnie stosował środki, które zapobiegają tworzeniu się bakterii. Szczególnie przydatne są one w przypadku nawilżaczy parowych.

Uwaga

Maszyna, która ma w sobie siedziska bakterii może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Bakterie przenikają wtedy do wdychanego przez nas powietrza w kropelkach wody i trafiają prosto do płuc, co może okazać się tragiczne w skutkach. 

Uwaga

Wilgotność nigdy nie powinna przekraczać 50% ! 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak czyścić nawilżacz powietrza skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!