Jak ochronić rośliny przed mrozem

Jak ochronić rośliny przed mrozem

Twoje rośliny pięknie rosły i cieszyły oko przez cały sezon? Warto, abyś im się jakoś za to odwdzięczył. Możesz przedłużyć ich żywot, ochronić przed zimą i przymrozkami i sprawić, że w następnym roku ponownie zakwitną pełnią życia!

Krok 1

Najwięcej uwagi powinieneś poświęcić młodym roślinom. Najbardziej sprawdzoną metodą, aby zabezpieczyć je przed mrozem, wiatrem itp. jest okrywanie ich. Materiał okrycia zależy od gatunku i rodzaju kwiata. 

Krok 2

Do zabezpieczenia przed mrozem większych drzew odpowiednim przykryciem może być chochoł, czyli rodzaj słomianej maty. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak umyć liście roślin domowych

Krok 3

Możesz także przykryć roślinę lnianym lub płóciennym workiem i delikatnie zawiązać go na dole. Zwracaj uwagę jednak na to, aby nie uszkodzić roślinki. 

Krok 4

Aby uchronić korzenie i glebę przed niskimi temperaturami- wyściółkuj glebę dookoła rośliny, używając do tego kory lub gałązek drzew iglastych

Krok 5

Agrowłóknina jest coraz bardziej popularna, ponieważ dzięki temu, że nie przepuszcza zimnego powietrza oraz za bardzo się nie nagrzewa- nie naraża roślinę na wahanie temperatur.

Krok 6

Przestań nawozić rośliny azotem już późnym latem,a okrywanie rozpocznij przed wielkimi mrozami, ale już po pierwszym przymrozku. Dlatego też ważnym jest, abyś nie robił tego zbyt wcześnie. 

Krok 7

Jeżeli posiadasz w ogrodzie pędy, musisz na nie szczególnie uważać. Usyp więc wokół nich kopczyk.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ochronić rośliny przed mrozem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!