Jak odświeżyć wnętrze butów

Jak odświeżyć wnętrze butów

Buty wymagają pielęgnacji z zewnątrz oraz wewnątrz. Dzięki odpowiednim zabiegom możemy uniknąć nieprzyjemnego zapachu z butów. No i nasze buty będą nam dłużej służyć.

Krok 1

Nieprzyjemny zapach obuwia spowodowany może być zbyt mocnym poceniem się nóg,brakiem wentylacji lub wadliwym materiałem z którego wykonano obuwie.

Krok 2

Jeżeli nogi się nam zbytnio pocą są na to środki dostępne w postaci zasypek,kremów oraz balsamów,należy zmieniać w upały często skarpety i myć stopy w zimnej wodzie.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z butów

Krok 3

Teraz bierzemy się za wnętrze butów-zlikwidujmy bakterie poprzez przetarcie ściereczką nasączoną spirytusem salicylowym,można też użyć kwasu bornego.Dobrym sposobem jest wsypanie łyżeczki proszku do pieczenia,soli lub sody oczyszczonej celem wchłonięcia zapachu.

Krok 4

 


Wymieńmy wkładki a na noc włóżmy zgniecioną gazetę nasiąkniętą zapachowym olejkiem,przy przemoczonych z gazetą wkładamy suchą fasolę która wchłania wilgoć.

Krok 5

Jeżeli zapach powoduje materiał wykorzystany na buty wyrzućmy je bo i tak sobie z przykrym zapachem nie poradzimy a na przyszłość nie kupujmy buty tandetnej jakości.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak odświeżyć wnętrze butów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!