Jak ozdobić ogród jesienią

Jak ozdobić ogród jesienią

W jesiennym okresie ogród także może zachwycać bogactwem kolorowych liści, kwiatów i rozmaitymi ozdobami. Możemy to osiągnąć dzięki odpowiednio dobranej roślinności i kilku ciekawym pomysłom.

Krok 1

Rabaty świetnie ożywiają rośliny, które późno kwitną i które są najładniejsze właśnie jesienią. Do takich roślin należą zawilce japońskie, astry jesienne i złocienie ogrodowe. Oczywiście jest także duża grupa roślin, które zdobią ogród aż do połowy października, szczególnie rośliny, które powtarzają kwitnienie. Przykładowo jest to szałwia i ostróżka. Można także stosować różne kontrasty w ogrodzie. Przykładowo świetnie współgrają ze sobą fioletowe i żółte kwiaty i liście. Dodatkowo warto zainwestować w kolorowe donice.

Krok 2

Suszone kwiaty hortensji bukietowej będą pięknie pasować do wazonów i także doskonale będą pasować owocostany miechunek.

Krok 3

Ozdoby i dekoracje można też wykonać z owoców róży pomarszczonej. Są one idealne do tworzenia np. korali. Ich wielkość znajdzie zastosowanie prawie wszędzie. Można je zamocować przy pomocy drutów, sznurów i dekorować nimi dowolną rzecz w ogrodzie, na tarasie czy w domu.

Krok 4

Z gałązek różnych roślin można robić przeróżne wieńce i stroiki. Oryginalne aranżacje uzyskać można z połączenia wrzosów z innymi kwiatami lub liśćmi. Wrzosy można wsadzić w skrzynki, ozdobne donice i stawiać w dowolnym miejscu w ogrodzie lub na tarasie czy balkonie.

Krok 5

Wiklinowe kosze to także świetny element dekoracji. W takich koszach można sadzić rośliny i też takie kosze wiklinowe możemy wypełniać owocami.

Krok 6

Jabłka to także dobry materiał na wykonanie jesiennych ozdób. Najprościej zrobić bukiet z jabłek nabitych na patyki i udekorować je jesiennymi liśćmi. Dobre pomysły można uzyskać poprzez połączenie kilku odcieni jabłek. Oprócz tego można używać owoców irgi, żurawiny i jarzębiny.

Krok 7

W modzie jest także zastępowanie donic innymi przedmiotami. Przykładowo może to być pień lub inny kawałek drewna który ma wydrążony otwór. Może to też być stary but, ozdobne wiadro czy miska. Bardzo ciekawe są także mniejsze odmiany dyni, które potrafią przybrać naprawdę niezwykłe kształty.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak przygotować ogród do założenia trawnika

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ozdobić ogród jesienią skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!