Jak pielęgnować porcelanę

Jak pielęgnować porcelanę

Porcelana to elegancki i szlachetny materiał, który został wynaleziony na Wschodzie już w czasach starożytnych. Jej charakterystyczna cecha to niezwykła kruchość i delikatność. Dlatego właśnie należy o nią odpowiednio dbać, aby cieszyła oko przez długi czas.

Krok 1

Jeżeli masz taką możliwość, trzymaj porcelanę w oszklonej szafce. Dzięki temu ochronisz ją przed kurzem. Poza tym zmniejszysz prawdopodobieństwo nieumyślnego strącenia jej.

Krok 2

Porcelanowe naczynia odkurzaj za pomocą specjalnej miotełki do kurzu. Jest ona delikatna, więc nie zniszczy struktury materiału.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak czyścić srebro popiołem

Krok 3

Myjąc porcelanę, włóż ją do plastikowej miski do zlewu. Najlepiej, abyś mył po jednym naczyniu. W razie upadku jednej sztuki do miski z wodą, o nic się ona nie obije, a tym samym nie zbije się lub nie zniszczy.

Uwaga

Nigdy nie myj porcelanowych naczyń w zmywarce.

Krok 4

Porcelanę myj w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła. Na wstępie zamocz naczynia na pół godziny w wodzie, a następnie umyj je miękką szmatką. Po tym, nie ustawiaj ich na szmatce aż do wyschnięcia, ale wytrzyj do sucha bawełnianym materiałem.

Ciekawostka

Jeżeli jesteś posiadaczem ręcznie malowanej porcelany, nigdy nie myj jej żadnym detergentem. 

Krok 5

Wlej do jednego litra wody sok z jednej cytryny i tym właśnie roztworem wymocz porcelanowe figurki, a następnie wyjmij je i wytrzyj bawełnianą szmatką do sucha. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak pielęgnować porcelanę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!