Jak zaaranżować salon w toskańskim stylu

Jak zaaranżować salon w toskańskim stylu

Toskania kojarzy się z pięknymi widokami, pysznymi winami, słońcem, wyśmienitą kuchnią oraz uroczymi budynkami. Ten niesamowity i niepowtarzalny klimat możesz wyczarować także w swoim mieszkaniu. Jeżeli chcesz mieć zawsze przy sobie swoją Toskanię- poniżej kilka wskazówek jak to zrobić.

Krok 1

Toskania to przede wszystkim słońce, piasek i morze. Aby stworzyć w salonie taki klimat, pomaluj ściany na żółty i pomarańczowy kolor. Te ciepłe barwy sprawią, że po zamknięciu oczu, przeniesiesz się na gorącą, toskańską plażę. 

Krok 2

Zamiast fotela czy sofy wybierz gustowny szezlong. Jego kształt przypomina leżak, na którym wygrzewałeś się leżąc nad błękitnym, włoskim morzem. 

Krok 3

Tuż obok wspomnianego wyżej szezlonga, postaw niewielki wiklinowy stolik, przy którym będziesz popijał rano kawę, a wieczorem wino. 

Krok 4

W salonie poustawiaj doniczki w ciepłym kolorze z drzewkami pomarańczowymi. Na stole natomiast postaw wazon ze świeżymi słonecznikami. 

Krok 5

Dopełnieniem toskańskiego wnętrza będzie obraz, przedstawiający typowy dla tego regionu krajobraz. Umieść go w centralnym miejscu w salonie. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zaaranżować salon w toskańskim stylu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!