Jak postępować w razie ataku psa

Jak postępować w razie ataku psa

Są sytuacje w których nie chcielibyśmy się znaleźć. Jednak wiele sytuacji jest losowych. Ale mimo zaskoczenia nie możemy tracić głowy i musimy zachować zimną krew i być opanowanym. Dzięki temu mamy szansę wyjścia z opresji jaką jest atak psa.

Krok 1

Z reguły pies nie atakuje bez prowokacji,chyba że tak został wychowany ale gdy to się zdarzy nie uciekaj,jeżeli masz coś w ręku nie próbuj się bronić,zależy też od wielkości psa.Małego kundelka możemy przestraszyć lub próbować tym co mamy pod ręką odgonić w najgorszym przypadku mocno kopnąć ale przy ataku dużego psa metody te na nic się nie zdadzą,chyba że się jest silnym facetem mającym w ręku narzędzie obronne typu grubą gałąź lub nóż i spodziewamy się ataku.

Krok 2

Kiedy widzimy na swojej drodze dużego psa bez kagańca schodźmy z jego terytorium aby go nie prowokować.Jeżeli zostaniemy zaatakowani a jesteśmy bezbronni przyjmijmy pozycję tzw.żółwia to jest splećmy dłonie załóżmy ręce na kark zasłaniając uszy klęknijmy dociskając głowę do kolan.Pozostajemy w takiej pozycji osłaniając twarz oraz inne części ciała przed atakiem psa,jeżeli pies przerwał atak nie patrzymy mu prosto w oczy bo ponowi agresywne zachowanie.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak się bronić przed atakiem psa

Krok 3

Po pogryzieniu skontaktujmy się z właścicielem domagając się przedstawienia świadectwa szczepienia p.wściekliźnie oraz skontaktuj się z policją celem zgłoszenia ataku psa a jeśli zostałeś pogryziony udaj się do lekarza,jeżeli rany są rozległe i mocno krwawią wezwij karetkę pogotowia.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak postępować w razie ataku psa skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!