jak pozbyć się kreta

jak pozbyć się kreta

Pamiętajmy że kret pomimo wyrządzania szkód na naszej działce jest zwierzęciem pod ochroną - nie zabijamy po złapaniu tylko przenosimy w odległe miejsce. Krety nie niszczą niczego specjalnie, to my wprowadzamy się na ich terytorium a nie odwrotnie.

Krok 1

Po lokalizacji pobytu kreta,usypane wzgórze ziemi jeżeli jest więcej to to najświeższe,osaczamy odstraszaczami kolisto zaczynając o jak największym kręgu pozostawiając mu drogę ucieczki w danym kierunku.Odstraszacze zawężamy do najmniejszego okręgu aby zmniejszyć pole działania kreta jednocześnie pozwalając mu uciec przez pozostawioną lukę w danym kierunku.

Krok 2

Jako odstraszacza możemy zastosować ostre zapachy które krety nie lubią,może to być rozgnieciony czosnek,lub liście czarnego bzu są też ogrodnikom znane inne substancje o ostrym zapachu które stosujemy w sposób podany wyżej.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak wypłoszyć kreta z ogrodu

Krok 3

Możemy odstraszać dźwiękiem a konkretnie wibracjami,wykonujemy to w sposób podany w pozycji 1 lub po wyczyszczeniu pozostawiamy na stałe.Mogą to być rurki,pręty w które uderzamy młotkiem i zawężamy okręgi instalujemy na stałe plastykowe butelki nacięte tak aby się obracały pod wpływem wiatru na prętach,należy zmieniać metody bo krety się przyzwyczajają do dźwięków.W sklepach można kupić specjalne elektroniczne odstraszacze które instalujemy wg.instrukcji.

Krok 4

W sklepach można również kupić specjalne pułapki które instalujemy też wg.instrukcji w korytarzach pamiętając o sprawdzaniu co najmniej 2 razy na dobę czy kreta nie ma w środku,wynosimy go daleko od naszej działki.Jeżeli mamy małą działkę wkopujemy wokół niej siatkę ocynkowaną dosypując gruzu na głębokość co najmniej pół metra zabezpieczy to nam dostanie się kreta.

Skomentuj poradnik

Poradnik jak pozbyć się kreta skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!